Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 03-02-13, 17:46
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι σχέση έχει το τι τρώω εγώ και από που έχει προέλθει αυτό που τρώω με αυτό που συζητάμε το οποίο είναι : Ταίζω ζωντανό οργανισμό σε ζωντανό ψάρι, με τα εξής χαρακτηριστικά
1. Αυτο που εγώ ταίζω είτε είναι βάτραχος, είτε ποντίκι, είτε ψάρι, κάποιος άλλος το έχει ως κατοικίδιο! Αλλά εγώ το αγνοώ αυτό εσκεμένα...και έχοντας ως άλλοθι τη συντήρηση του δικού μου κατοικίδιου...κάνω ότι κάνω!
2. Η τύχη του θηράματος είναι δεδομένη. Το ρίχνω στη δεξαμενή, με έναν και μοναδικό σκοπό. Να το αναλύσω κι άλλο?
3. Ικανοποιώ κάποια σαδιστικά ένστικτα που έχω. Δεν το γενικεύω. Αλλά θεωρώ πως σε κάποιους συμβαίνει
4. Βιντεοσκοπώ το συμβάν με σκοπό να το μοιραστώ με άλλους μαζί!!! Εδώ δεν σηκώνει σχόλιο!

Αν μου πεις πως συγκρίνεται Α. η τροφή που έχω στο τραπεζί μου με Β. τα 1 έως 4...θα ήθελα με πολύ ενδιαφέρον να το ακούσω!

Και φυσικά δεν μπαίνει τπτ προσωπικό σε όσα λέμε.
κατοικιδια μπορει να ειναι ολα τα ζωα. ακομη και ενα προβατακι.
οσο καταδικασμενη ειναι η τυχη του θυραματος στο ενυδρειο αλλο τοσο ειναι οταν ο γεοργος μεγαλωνει για εμας το ζωντανο!!!!!
οσο για το τι σχεση εχει το τι τρωμε εμεις με το τι ταιζουμε τα ψαρια εχει και παρα εχει.... γιατι εμεις για να ζεισουμε μπορουμε να κανουμε τα παντα και να σκωτονουμε οτι γουσταρει το στομαχι μας ενω ενα ψαρι που εχει αυτη την αναγκη δεν γινετε να του την προσφερουμε....??? δηλαδη να τοα φησουμε να πεθανει...???
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα να διατηρουνται σε ενυδρειο ψαρια, ειναι θεμα διασκεδασης και οχι επιβιωσης (για εμας).
εχεις δικιο σε αυτο, αλλα δεν ειναι ακριβος διασκεδαση. μερικα πραγματα γινονται τροπος ζωης. και απο την στιγμη που τα ενυδρεια για πολους ειναι τροπος ζωης, δεν ειναι μονο διασκεδαση!!!! και πολλα ενυδρεια κρατανε ψαρια που σε λιγο δεν θα υπαρχουν στην φυση...
εχεις ενα δικιο αλλα ενα ενυδρειο δεν ειναι για ολους το ιδιο και δεν αντιπροσωπευει τις ιδιες αναγκες του καθενος...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 03-02-13 στις 17:46 Αιτία: Automerged Doublepost
 
Page generated in 0,01594 seconds with 11 queries