Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 21-01-16, 12:02
Annoulini Ο χρήστης Annoulini δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-06-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή

Έχω πάρα πολλές απορίες..1)Καταρχας η αμμωνια μου μάλλον δεν εχει ξεθυμανει γιατι εριξα χθες κ τωρα ειναι στο 0,5.Το θεμα ειναι οτι ειχα αφησει μεσα στο φιλτρο απο χθες που το αφησα να τρεχει μονο με υαλοβαμβακα για να καθαρισει η θολουρα κ δεν ειχα βαλει mini siporax και το σφουγγαρι.Το εβαλα τωρα..Εβαλα κατα σειρα..σφουγγαρι,mini siporax και λιγο υαλοβαμβακα..Μηπως πρεπει να ξαναριξω αμμωνια?
2)Επισης,το θερμοστατη επειδη ηταν απο παλιο ενυδρειο τον επλυνα με κρεμοσαπουνο,τον ξεπλυνα καλα και τον εβαλα στο ενυδρειο στους 34..(γιατι διαβασα οτι η αυξηση της θερμοκρασιας κανει τη διαδικασια πιο γρηγηρη)Υπαρχει προβλημα?
3)Οσο για το ξυλο..Πρεπει να αγορασω καινουριο κουβα για να το μουλιασω?(που να μην εχει πλυθει ποτε με σαπουνι?)
4)Το τεστακι για σκληροτητες της τετρα και το pH της sera δε γραφουν πανω ημερομηνιες ληξης.Δε ληγουν?(γιατι τα εχω γυρω στα 3 χρονια κ φοβαμαι μηπως για αυτο ειναι περιεργες οι μετρησεις στις σκληροτητες)
5)στο φιλτρο δεν εχω βαλει εκεινο το μακρυ εξαρτημα με τις τρυπιτσες,αλλα ενα αλλο μικρο που ειχε,γιατι μου αρεσει περισσοτερο ετσι η ροη!
6)χρειαζεται να βαλω αεροπετρα,αεραντλια??
7)τα φυτα που θα πάρω πώς θα τα απολυμάνω προτού τα βάλω στο ενυδρείο?
χαρτονι μπορω να βαλω? Κι αν ναι,ειναι απλο χαρτονι που το κολλαω με σελοτειπ στην πλατη του ενυδρειου?
__________________
..Το άλλο μου hobby..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01381 seconds with 11 queries