Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 26-04-13, 14:26
Το avatar του χρήστη blue1979
blue1979 Ο χρήστης blue1979 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-04-2013
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
-------------------------
Επισης ξαναλεω αν δεν εγινε κατανοητο, οτι η συντηρηση θα ειναι πιο δυσκολη (πχ εσυ που ξερεις απο σκυλια θα καταλαβεις ετσι, αλλο χρονο θελεις να καθαρισεις μια αυλη 20 τετραγωνικων με 4 ροτβαιλερ και αλλο χρονο μια αυλη 100 τετραγωνικων με 2 λυκοσκυλα) και η πολυημερη απουσια μας απο το χωρο του ενυδρειου αδυνατη (πχ διακοπες χωρις καποιον να μεινει να επιβλεπει και να συντηρει, με νορμαλ ιχθυοφορτωση και δεν μπορεις να πας πανω απο 7-15 μερες χωρις αυτοματισμους, φαντασου με μεγαλη ιχθυοφορτωση)

Αυτό το καταλαβαίνω αλλά δεν θέλω ένα φορτωμένο ενυδρειο, με πολλα ψαρια, αν μπορούσα για παράδειγμα να βάλω το red tail θα τον είχα με 4 tiger barb και τέλος

Αν έβαζα ένα green puffer (αν έτσι λέγεται) η ένα 8 puffer θα είχα αυτό και μόνο αυτό

Δεν θέλω πολλα θέλω κάτι μεγαλύτερο η μεγάλο και ας ειναι και μόνο 1 η 2

Το αντίστοιχο παράδειγμα σε σκυλί στους όρους ειναι ότι ένα μεγαλώσομο σκυλι μπαίνει σε μικρό διαμέρισμα χωρίς αυλή αρκεί να κάνει 2-3 μεγάλες βόλτες κάθε μέρα.


Αν έχω μόνο 4 ψαρια μέσα (στο πχ 1 ) η μόνο 1 (στο παράδειγμα με το puffer) θα έχω θέματα αμμωνιας? ποιο πολλα δεν θα έχω αν βάλω 6 guppy που θα γεννάνε και σε λίγο καιρό θα έχω 20;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01463 seconds with 11 queries