Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 26-04-13, 13:39
Το avatar του χρήστη blue1979
blue1979 Ο χρήστης blue1979 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-04-2013
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Το red tail το σκεύτικα γιατί ειναι 10 εκατοστά και σε σύγκριση με τον ασήμι που γίνετε 30 ε μου φάνηκε καλό μιας και οι διαστάσεις του ενυδρειου ειναι 48x36x42.8cm

Για να είμαι ειλικρινής γαριδοενυδρειο δεν έχω δει ποτε απο κοντά αλλά απο τις φωτο που έχω δει δεν έχω ξετρελαθει. Δεν λέω ωραίες ειναι αλλά το θέλω και το ψαρακι. Υποψιαζομαι ότι δεν υπάρχει κάποιο ψάρι που να μην ... Πειράζει τον γονο.... Έχω άδικο?

Στο θέμα των μεγεθών και χωρίς να θέλω ούτε ξύπνιος να το παίξω ούτε να προσβάλω κανένα πολλές φορές σκέφτομαι ότι .... Πως να το πω ωραία τώρα.
Πως υπάρχει μια δόση υπερβολής?

Ναι και εγω θα ζούσα άνετα σε μια διώροφη μεζονετα 200 τετραγωνικών αλλά ζω αξιοπρεπεστατα και σε διαρι,
Αν ζούσα σε ένα διαμέρισμα σαν αυτά στην Κίνα τα 2χ3 θα είχα θέμα ναι.

Βάση αυτής της σκέψης το να ζητάει ένα ψάρι 80 λίτρα για να ζήσει τελεία και εγω να του δώσω 60 δεν ειναι και απάνθρωπο απάνθρωπο θα ήταν να το βάλω σε 20 η 30

Απλα διαβάζοντας πολλές φορές εδώ μέσα πραγματικά αμφιταλαντευομαι αν ορισμένες φορές υπάρχει υπερβολή λόγο αγάπης ΄η έλλειψη ελαστικοτητας γιατί υπάρχει θέμα να ξεφύγει το θέμα τελείως.

Και μιλάω και λίγο και απο την προηγούμενη μου προσπάθεια που σε ένα ενυδρειο 30 λίτρων με πλαστικα φυτα είχα για χρόνια 8 +guppy + γεννες και 3-5 άλλα ψαρια συμπεριλαμβανομένου και ενός ασήμι καρχαριακου (απο αυτούς που γίνονται 30cm) και ένα πλακοστομο που είχε πιάσει απο το πολυ φαΐ τα 12 εκατοστα (ήταν όλη μέρα κάτω απο την γεννηστρα των guppy και έτρωγε baby food) ....
Οι μόνες απώλιες που είχα ήταν απο τα guppy και το πλακοστομο μετά απο χρόνια και κυρίως επειδή πήρα το μαχαίρι που μου σύστησε ο petshopas.
Όταν έχασα όλα μου τα guppy τα παράτησα χάρισα τα υπόλοιπα σε φίλους και το εκλεισα.

Αλλά με τεστακια συνεχόμενα και αλλαγές μια φορά τη βδομαδα το ενυδρειο πήγε 2-3 χρόνων
Δεν λέω ότι ήταν σωστό αν θεωρούσα ότι ήταν σωστό θα το ξαναεκανα .γίαυτο είπα να πάω στα 60 λίτρα και πήρα ενυδρειο με τόσο φιλτρο και κοίταξα και για φυσικά φυτα και για σωστο υπόστρωμα και και και.... Και τώρα κοιταω ένα ψάρι 10~12 εκατοστα και δεν κάνει.... Και ακούω ότι ακούνε όσοι έχουν 20 λίτρα. Βάλε μόνο γαριδες

Δεν ξέρω έχω προβληματιστεί ...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01608 seconds with 11 queries