Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 26-04-13, 12:36
Το avatar του χρήστη blue1979
blue1979 Ο χρήστης blue1979 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-04-2013
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων

3) Δεν μας λες ποιο ψαρι ειναι.

4) Τα Puffers και οχι Buffers, ειναι αρκετα απαιτητικα ψαρια για να ασχοληθεις απο τωρα. Καλο θα ηταν να προχωρησεις με το διαβασμα και αργοτερα ισως να μπορεις να το τολμισεις. Για τα Dwarf Puffers, μαλιστα, τα οποια θα μπορουσες να φιλοξενησεις στο ενυδρειο σου λογω μεγεθους, μπορεις να διαβασεις διαφορα εδω. Δεν τα κοιτας και πεθαινουν , οπως λες. Απλα εχουν απαιτησεις για να φιλοξενησεις.
3) red-tailed black shark (Epalzeorhynchos bicolor). χαχα το ξεχασα να το γραψω

4) Το εχω καταλαβει οτι ειναι απαιτητικα αλλα δεδομενου του οτι δεν εχω ξεκινησει το ενυδρειο ακομα και του οτι μπορει να το ξεκινησω μετα το καλοκαιρι και εχω και το στρωσιμο, εχω πολλους μηνες μπροστα. εχοντας αυτο σαν δεδομενα εχω πολυ χρονο να μαθω τα παντα γυρω απο αυτο που θα διαλεξω και να κανω ολες τις απαραιτητες προετοιμασιες προκειμενου οταν το παρω να του τα εχω ολα τζι τζι. το θεμα ειναι υπαρχει καποιο Puffer που να πληρει τις προυποθεσεις? να κανει στα λιτρα μου, να ειναι μεγαλουτσικο και να με κανει να του αφιερωσω ολο το ενυδρειο, μηνες ερευνας μελετης και εξοδα για να βρει το οικοσυστημα του οσο ποιο σωστο γινεται?

να διευκρινησω οτι δεν μιλαω συνδιαστικα δηλαδη τα ψαρια που αναφερω δεν τα θελω ολα ταυτοχρονα μεσα, δηλαδη αν μπορω να βαλω puffer και δεν πρεπει να βαλω ΤΙΠΟΤΑ αλλο οκ

αν καταληξω στις γαριδες τις μπλε που οπως λες ειναι απαιτητικες θα ηθελα καποια βοηθεια γυρω απο το που θα βρω πληροφοριες να μαθω για αυτες και με τι θα μπορουσα να τις συνδιασω

για να καταλαβετε λιγο πως σκεευτομαι ...

μου αρεσουν τα φυτεμενα ενυδρεια αλλα δεν θελω μια γλαστρα θελω ενυδρειο με ψαρια. τα φυτα τα βλεπω σαν μεσο για να παρεχω ομορφο περιβαλλον στα ψαρια

δεν θελω ενα ενυδρειο αδειο ...

τα πολυ μικρα ψαρακια δεν μου αρεσουν πολυ ειχα ενυδρειο με guppy πολυ καιρο παλιοτερα και τωρα θελω κατι ποιο.... ποιο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01473 seconds with 11 queries