Θέμα: puffer!!!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 11-03-13, 00:01
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix
Μισό με ένα λίτρο βιολογικό υλικό ως ελάχιστη ποσότητα για δύο παφεράκια το θεωρώ υπερβολή. Παρόλα αυτά, λόγω των ταϊσμάτων που θα κάνεις θεωρώ ότι το φίλτρο σου δε θα σε καλύψει εύκολα.
Δεν ξερω αν ειναι υπερβολη, αν κρινουμε οτι το fluval 105 που εχω στο ενυδρειο δεν ειναι και ehem σε χωρητικοτητα. Το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ ατσαλα στο φαγητο και θελουν ισχυρη βιολογια. Μην ξεγελαει το μεγεθος.

Στην αρχη και εγω ειχα ενα μικρο εσωτερικο, με μια-δυο χουφτες siporax, αλλα ζοριζοταν παρα πολυ για να κρατησει. Μεχρι που πηρα εξωτερικο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Πλυντηριο δεν θα γινει αν ειναι ρυθμιζομενο σε καμια περιπτωση. Με ρισκο το πηρα και εγω και τελικα εκανα πολυ καλα που το δοκιμασα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από piranha friend
οπότε να μην προχωρήσω σε αγορά τους???
Οχι, να προχωρησεις αν σου αρεσουν και εχεις διαθεση να αφιερωσεις χρονο για τη φροντιδα τους. Απλα γνωμη μου ειναι να το κανεις οσο πιο σωστα και υπομονετικα μπορεις, για να μειωσεις το ρισκο σε ολους τους τομεις. Ειναι ευαισθητα ψαρακια, αλλα δεν ειναι και δισκοι για να εισαι ολη τη μερα απο πανω τους. Αν τα πραγματα παρουν το σωστο δρομο απο την αρχη, θα τα χαιρεσαι χωρις αγχος.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01431 seconds with 11 queries