Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 09-05-09, 20:10
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Γιατί να μην σου επιτρέπω Άντρο? Είπα καμιά φορά ότι δεν επιτρέπω? Ποιός είμαι εγώ τα το κάνω αυτό?

Σχετικά με όσα ανάφερες με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο.

1. Το μόνο πράγμα που απλά θα συμπληρώσω, είναι το γεγονός ότι η αιωρούμενη άλγη, μπορεί να μειώσει τα επίπεδα του οξυγώνου στο νερό ενόσω είναι ακόμα υγειή. Κατά την διάρκεια της μέρας παράγει και αυτή οξυγόνο όπως όλα τα φυτά άλλωστε, ενώ κατά τη διάκρεια της νύκτας παράγει διοξείδιο του άνθρακα, καταναλώνοντας οξυγόνο.

2. Εκεί που αναφέρεις τους 4 τρόπους πιθανής "εκρηξης" της άλγης, θα προσθέσω ακόμα ένα σημαντικό που βλέπουμε στην περίπτωση του Γιάννου.
(ε) Το χώμα που διαχύεται στο νερό έχει όλες τις θρεπτικές εκείνες ουσίες που μπορεί επίσης να τροφοδοτήσει μια πηθανή "έκρηξη" άλγης.

Ο Γιάννος πολύ καλά κάνει και δεν την αφήνει στην ησυχία της. Αυτό θα πει ότι ασχολείται διαρκώς με αυτήν, που στον χρόνο θα αποδώσει καρπούς, πράγμα που είμαι απόλυτα σίγουρος.

Γιάννο φώτο....

Η υπερχείλιση που έχει φτιάξει ο Γιάννος, ονομάζεται diy skimmer και είναι καλά να ξεκινούμε να μιλούμε με τους σωστούς όρους για να καταλαμβαινόμαστε στο μέλλον καλύτερα.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

 
Page generated in 0,01702 seconds with 11 queries