Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 23-01-16, 19:25
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Demetra Εμφάνιση μηνυμάτων
οι τροφές που δίνω είναι: Betta complete food for all Bettas της Tetra, Novo Fil Blood warms JBL, Novo Bel JBL, Sera vipagran

To ph όντος είναι υψηλό χρησιμοποιούσα Neutral Regulator σε συνδυασμό με τύρφη και είχα καταφέρει να φέρω το ph στο 7,2 άργησα ώμος να κάνω αλλαγή νερού και ανέβηκε ξανά από εκεί και πέρα δεν επιχείρησα να το ξανακατεβάσω για να μην στρεσάρω το ψάρι

Οι αλλαγές νερού δεν έχουν ποτέ μεγαλύτερη διαφορά από 1 βαθμό την μετράω όποτε χρειαστεί χρησιμοποιώ θερμοστάτη

Προβλήματα επιθετικότητας δεν έχω και με αυτήν την λογική έχω 4 θηλυκές

Κουτί καραντίνας έχω αλλά το φιλτράκι υπολειτουργεί και είναι άστρωτο
Από τροφές είσαι μια χαρά

Το ph το μειώνεις σιγά σιγά

Για τη θερμοκρασία με μπερδεψε αυτό που εγραψες στο 1ο ποστ : ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΛΛΑΓΩΝ ΝΕΡΟΥ (ΒΑΘΜΟΙ ΚΕΛΣΙΟΥ): δωματίου 15 περίπου

Η επιθετικότητα ίσως να εκδηλώνεται όταν δεν εισαι μπροστά στο ενυδρείο ή ακόμη και το βράδυ. Επίσης ίσως το στρες να ειναι μονιμο
Εχω χαρέμι (1m 3 f) σε 80λιτρη ζουγκλα και όλο και κάποιες ψηλές πέφτουν!
Επίσης - επειδή μιλάμε για ένα ψάρι με σχετικό μέγεθος, τα 5 ψάρια σε 60 λίτρα είναι αρκετά έτσι κι αλλιώς

Βάλε λίγο βιολογικό υλικό από το στρωμένο στο φιλτράκι της καραντίνας και μετέφερε το ψάρι. Το dropsy (αν μιλάμε γι αυτό) οφείλεται σε κακής ποιότητας νερό & γενικές συνθήκες

Η θερμοκρασία θα μπορούσε να ανέβει στους 26
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries