Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 24-02-18, 12:31
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artemisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια χαρά μου φαίνεται εμένα ωραιότατο Να το χαρείς !!
Είδα τον τίτλο jumbo και φαντάστικα κανένα 200 λιτρο μετά κατάλαβα τι jumbo
χαχαχα... να 'σαι καλά!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paraskevas Εμφάνιση μηνυμάτων
προσεξε μονο το θερμαντηρα μην βρεθει εκτος νερου μετα απο καμια διακοπη ρευματος και εκραγει
έτσι όπως έχω βάλει τους πλαστικούς συνδέσμους στο φίλτρο, η στάθμη του νερού μένει στο ίδιο σημείο!! Το έχω πάθει όμως να σπάσει μέσα σε φίλτρο ενυδρείου όταν το έβγαλα να το καθαρίσω και δεν πρόσεξα να τον κλείσω...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratri1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίο φαίνεται. Να το χαρείς.
Ωραίο και το φίλτρο σου.
Σε λίγο θα γεμίσεις γαρίδες.
Να σαι καλά!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mythosr Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ το τρέχω το εν λόγω ενυδρείο σχεδόν ένα χρόνο με το "της πλάκας" φιλτράκι του και έχω μονίμως μέσα γύρω στις 50 red cherry, ξεκίνησα με 4-5 και έχω μοιράσει και σε φίλους. Η αλήθεια είναι ότι θέλει μια τροποποίηση: βγάζεις τις αηδίες που έχει μέσα και βάζεις βιολογικό υλικό(ελαφρόπετρα, μακαρόνι ή τα κεραμικά μπιλάκια) όσο παίρνει. Για τα λίτρα αυτά είναι αρκετό. Βάζεις ένα πολύ λεπτό στρώμα σφουγγάρι για να κρατάει τις βρομιές και εγώ έχω προσθέσει τούλι στην είσοδο για να μην χωράνε τα γαριδάκια. Εννοείται το έχω ρυθμισμένο σε χαμηλή ροή. Το ξεκίνησα ως γεννήστρα για τα guppy αλλά διαπίστωσα ότι είναι καλύτερα να γεννάνε στο κυρίως ενυδρείο και αυτό μετατράπηκε σε γαριδάδικο.
Αυτό είχα κάνει κι εγώ, αλλά μπούκωνε συνεχώς και έπεφτε η ροή... Και μόνο να το βγάζω/βάζω καθαρίζω κλπ. με τσάντιζε...
Τώρα για το αν είναι αρκετό το υλικό μέσα, μάλλον θα διαφωνήσω... Χώραγε 10-15 πετρούλες ελαφρόπετρας.. Τέλος πάντων..
Αν τρέχει όμως τόσο καιρό σίγουρα έχει αναπτυχθεί βιολογία μέσα στο ίδιο ενυδρείο και αν έχεις και φυτά ακόμα καλύτερα...
Έχω δει γαριδάδικα μόνο με αεραντλία...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pagokoftis : 24-02-18 στις 12:31 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01756 seconds with 11 queries