Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 14-07-15, 22:28
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Ναι είναι καλή φάση γιατί μπορείς να επιλέξεις τι σου αρέσει, από τα ψαράκια που έχουν δοκιμαστεί σε ενυδρεία... Αλλά πολύ εύκολα μπορείς να παρασυρθείς και να θες να βάλεις 200 ψαράκια σε 200 λίτρα... Πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο...

Τα ψαράκια με απόχη χωρίς τροφή τα πιάνω σε βάθος το πολύ ενός μέτρου...
aidablennius sphynx και symphodus roissali πιάνονται για πλάκα, τα "κουπώνω" με την απόχη... Τα thalassoma pavo είναι , ειδικά τα αρσενικά.... Αλλά με λίγη τύχη πιάνονται...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολι ωραια κατασκευη φιλος μια ερωτηση μονο.
το σταδιο με την καλτσα αμα υπερχιληση δεν θα φυγει απο.εξω?
Στη φωτό φαίνεται η στάθμη να είναι οριακά, αλλά έχει ύψος ενός εκατοστού από το χείλος... Δεν μπορεί να υπερχειλίσει πάντως γενικά, καθώς έχω δοκιμάσει και με αντλία 800λ/ω... Το χειρότερο που μπορέι να πάθει είναι να τελειώσει το νερό από την αναπλήρωση και να μην έχει η αντλία νερό... Αλλά η ανηψιά μου δεν λείπει περισσότερο από ΣΚ και είναι πανεύκολο το γέμισμα του μπουκαλιού..
Επίσης όταν κλείνω εσωτερική και εξωτερική αντλία για τάισμα, η στάθμη στο διαμέρισμα της επιστροφής, φτάνει 4 εκ. κάτω από το χείλος, οπότε και από εκεί δεν μπορέι να υπερχειλίσει...
-------------------------
Παρόμοιο, αλλά όχι τόσο χύμα, είναι φίλτρο που φτιάχνω για ένα 60άλιτρο reefάκι, για το οποίο, μαζί με τα υπόλοιπα (chaeto, ATS κλπ..)που θέλω να σε ρωτήσω θα αρχίσω τα τηλέφωνα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pagokoftis : 14-07-15 στις 22:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01766 seconds with 11 queries