Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 16-04-19, 14:21
Το avatar του χρήστη Foccacia
Foccacia Ο χρήστης Foccacia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2019
Περιοχή: Πειραιά
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Konstantin Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι το πρώτο σου ενυδρείο?Το στήσιμο είναι πολύ καλό!!

Πολύ όμορφο σαν εικόνα & από κάτω τρομερή οργάνωση με την καλωδίωση!!

Μπράβο για όλα εκτός από την ψαροσύνθεση ...

Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι.. ναι είναι η εντελώς πρώτο.. πριν 1,5 μήνα δεν είχα καμία επαφή με το θέμα.. είδα σε ένα μαγαζι ένα στημένο και μου άρεσε..


Sent from my iPhone using Tapatalk
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KostasGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ξέρεις η ασυμβατότητα δεν έχει να κάνει μόνο με μεγέθη και επιθετικότητες αλλά και παραμέτρους νερού.



Τα ψάρια που θα βάλεις θα πρέπει όλα μεταξύ τους να θέλουν το ίδιο νερό πάνω-κάτω.



Αυτό το πετυχαίνεις κυρίως βάζονταις ψάρια από τους ίδιους υδροβιότοπους.


Να σου πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί λίγο φιλαράκι.. πολλά διαβάζω αλλά ουσιαστικά βλέπω και κόσμο με ψάρια που υποθετικά δεν ταιριάζουν να είναι μια χαρά και πολλά χρόνια..
δεν θα ήθελα να έχουν πρόβλημα αλλά ούτε θελω να γίνω υπερβολικός.. θα προσπαθήσω να τους παρέχω την καλύτερη φροντίδα και βλέπουμε..
αρκεί να μην έχω επιθετικότητα.. το μέγεθος θα το τακτοποιήσω μόλις χρειαστεί να αλλάξουν ενυδρείο..
το νερό το μετράω αρκετά συχνά και βγάζει ακριβως της μετρήσεις που ανεβασα φωτό..
αν πιστεύετε πως για κάποιο ψάρι είναι πολύ ανθυγιεινό θα ήθελα να μου το πείτε..
τους βάζω βιταμίνες και βακτήρια κάθε βδομάδα..
και αλλαγές 20% κάθε βδομάδα με νερό ίδιας θερμοκρασίας 2 μερες και ήδη με βακτήρια..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Foccacia : 16-04-19 στις 14:21 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01493 seconds with 11 queries