Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #65  
Παλιά 18-11-10, 00:38
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα ηθελα να πω την γνωμη μου για τα κινεζικα προιοντα(οχι αποκλειστικα για τα φιλτρα,αφου δεν εχω δοκιμασει).Ειναι ολα κατωτερης και επικινδυνης καμια φορα ποιοτητας.Τα ρουχα τους;;;;Φτιαγμενα απο απαγορευμενα για την υγεια πολλες φορες υλικα.Τα αυτοκινητα τους;;;Ημαρτον,δεν εχει περασει κανενα αυτοκινητο τους κανενα τεστ ποτε.Και σε ολα κανουν αντιγραφη.Προσωπικα θα προτιμουσα να παρω ενα bmw και ας το πληρωσω και 3 φορες παραπανω και να εχω το κεφαλι μου ησυχο(απο θεμα ασφαλειας),παρα να παρω ενα κινεζικο κουτακι φτηνης αντιγραφης και να θετω καθημερινα την ζωη μου σε κινδυνο...Εδω προχθες κατασχεσαν ποσοτητα κινεζικων τσοπστικς γιατι ηταν φτιαγμενα απο επικινδυνο για την δημοσια υγεια υλικο.....Τι να περιμενεις απο αυτους;
Φίλε μου σε πληροφορώ ότιυπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα που δεν περνουν τα τεστ ασφαλειας και εν είναι κινέζικα.Και θα σου πώ και κάτι άλλο. Υπάρχουν πολλά αντικείμενα στην ζωή μας που είναι made in china.Κανένα δεν είναι designed in ψηινα γιατί δεν σχεδιάζουν αντιγράφουν.Έχουν ξανασυζητηθεί αυτά. Αν καπνίζεις κοίτα τον αναπτήρα σου σου έσκασε ποτέ στα χέρια;

Δλδ τι μπορεί να πάει τόσο στραβα σε αυτό το ΄φίλτρο πέρα από το να χαλάσει το αξονάκι του.Δεν είναι δα και το πιο πολύπλοκο πράγμα του κόσμου .Ένα δοχείο υπό πίεση είναι με μία φλάτζα και μια φτεροτή που τραβάει νερό. Έχεις τέσερα πιαστράκια που σφίγκουν την φλάτζα και τέλος.Thats it!!!!!!!!!! έλεγχε τα πιαστράκια άμα δεν τους έχεις εμπιστοσύνη, έλεγχε και την φλάντζα αν πάλι δεν τις έχει εμπιστοσύνη σχετικά συχνά και όταν σου ξεραθεί η φλάτζα στην τιμή που θα έπερνες μια φλάτζα για ένα eheim παρε ένα καινουργιο και κράτα το παλιό για ανταλακτικά !Θα μου πέις θα μου χαλάσει και θα πεθάνουν τα ψάρια σου το 10ήμερο που θα είσαι διακοπές. Γι αυτό έχει 2 και πόσες είναι οι φορές που λείπεις πολλές μέρες από το σπίτι;

Αποψη μου πάντα και για να πώ το κλισέ των φόρουμ!!!Πάντα φιλικά
Νομίζω τους παραέχουμε κάνει μάγκες τους Γερμανούς σε διάφορα προιόντα (όχι μόνο ενυδρειακά). Πήρα πρόσφατα το trigon και το έπιπλο ήταν άθλιο και έιχε και 260 ευρά.Χίλιες φορές να εβγαζε οι ανουμιας 350 και θα του έλεγα εγώ του γερμανού!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιά τεχνογνωσία φίλε μου, δεν μιλάμε για διαστημόπλοια, ένας υδατοστεγής κουβάς με ενσωματωμένη αντλία και 2 σωλήνες ποτίσματος είναι.
Ο καθένας μπορεί να τον φτιάξει και το κόστος δεν ξεπερνάει τα 20-25 ευρώ, όπως αποδεικνύουν οι Κινέζοι που τα πουλάνε 40 με μεταφορικά, κέρδος κλπ.
Τώρα αν κάποιοι θέλουν να δίνουν κι 100 ευρώ καπέλλο για να έχουν "Γερμανικούς" κουβάδες, δικαίωμά τους, άστους να ξηλώνονται.

Εγώ με χίλια μαζί σου.Όπως θα δείς ακριβώς τα ίδια γράφαμε απλά εμένα μου πήρε πιο πολύ ώρα.Οσο για την τεχνογνωσία αναφέρθηκα στα profesional απ ότι είδες!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Crazy_Beaver : 18-11-10 στις 00:38 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02154 seconds with 11 queries