Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 13-12-08, 14:56
Το avatar του χρήστη Yannis_K
Yannis_K Ο χρήστης Yannis_K δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-12-2008
Περιοχή: Ανθούσα
Μηνύματα: 137
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
να μην σου φενεται υπερβολικο
πρεπει να λαβεις υποψιν σου την επιθετικοτητα του καθε ειδους επισης αν θλει να ζει σε ομαδα και οχι σε ζευγαρι επειδη αυτο ανεχεται το μεγεθος του ενυδρειου (που δεν το ανεχεται ) ,

αυτο το θα κανει μηνες να μεγαλωσει μου μυριζει σαν πετσοπας , για να μεγαλωσει το ψαρι χωρις προβληματα θελει χωρο

με λιγα λογια για καποια απο τα υλικα που εχεις αγορασει ως τωρα εχεις δωσει τζαμπα λεφτα το ενυδρειο σου ειναι πολυ μικρο για μαλαουι , υπαρχουν ομως απειρες εναλλακτικες
Υποτίθεται ότι τα συγκεκριμένα είδη δεν επιθετικά, το "θα κάνει μήνες να μεγαλώσει" ήταν δική μου εκτίμηση (πιθανότα λανθασμένη) αφού ο πετσοπας είχε πιο μαύρα μεσάνυχτα από τα δικά μου και ευτυχώς δεν πέταξα πολλά λεφτά.

Anyway για πες καμια εναλλακτική για ψαράκια όμορφα και με χαρακτήρα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sifnos Εμφάνιση μηνυμάτων
απ’ ότι καταλαβαίνω είσαι σίγουρος για τις επιλογές σου και έχεις πάρει τις αποφάσεις σου. Οπότε δεν έχω παρά να σου ευχηθώ καλή επιτυχία. Τωρα για το που θα πάρει ψάρια δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν ξέρω μαγαζιά στην περιοχή σου ωστόσο και καιρούς έχουν αναφερθεί αρκετά εδώ μέσα. Τέλος υπάρχουν και κάποιοι φίλοι οι οποίοι σποραδικά δωρίζουν κάποια ψάρια ή τα παραχωρούν με κάποιο συμβολικό αντίτιμο υπέρ του ΠΣΦΕ(πανελληνίου συλλόγου φίλων ενυδρείου) δεν έχεις παρά να περιμένες κάποια απάντηση η να κάνεις ένα search
Δεν είμαι σίγουρος !!!
Μου κλονίσατε την άποψη για λίγα μικρά ήρεμα mbuna
Αν θέλεις πες μου και εσύ καμιά εναλλακτκή πρόταση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Yannis_K : 13-12-08 στις 14:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 11 queries