Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 08-04-13, 18:40
BabylonX Ο χρήστης BabylonX δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-11-2004
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
μπραβο εκανες καλυτερη επιλογη σε σχεση με πριν αλλα και αυτα με προσοχη θελουν περισσοτερα λιτρα βασικα. παμε τωρα εδω γιατι δεν αλλαξες το χαλικη μια και καλη? ξυλο μεσα οχι, καλο θα ηταν να μην βαλεις μεσα διοτι μαλακωνει το νερο σου κατι που δεν θελουν τα ψαρακια σου .την ανουμπια δεστην πανω σε καποια πετρα . αυτες η πετρες που εβαλες απο που ειναι.?

και κανε ενα συμαζεμα θερμοστατες και κυκλοφοριτες μες τη μεση τα εχεις. και κανα μαυρο φοντο πισω θα εδειχνε καλυτερα.
Θα γίνουν όλα. Αν μεγαλώνοντας προκύψει ζευγάρι, θα μείνει το ζευγάρι. Νομίζω ότι είναι καλά 100 λίτρα για ένα ζευγαράκι.

Το νερό στην περιοχή μου είναι πολύ σκληρό. Κάπου στο 15 είναι η σκληρότητα του δικτύου. Οι πέτρες είναι ασβεστολιθικές και ανεβάζουν κι άλλο. Τις υπολογίζω γύρω στα 5 κιλά. Από pet shop είναι και οι μισές είναι μέσα εδώ και ενάμιση χρόνο. Οι υπόλοιπες είναι καμιά βδομάδα εκεί. Λες ένα τόσο δα ξύλο στη μέση μετά από τόσο μούλιασμα να ρίξει τη σκληρότητα;

Το χαλίκι δε το άλλαξα όλο για λόγους βιολογίας. Ας καθήσει καμιά βδομάδα τουλάχιστον να εξαπλωθεί βιολογία και στην άμμο και θα βγάλω και το υπόλοιπο χαλίκι. Μη ξεχνάμε ότι και οι μισές ασβεστολιθικές είναι καινούργιες.

Τα υπόλοιπα είναι ασυμάζευτα γιατί δεν είναι εντελώς έτοιμο το ενυδρείο. Τον κυκλοφορητή τον έχω μέσα στη μέση γιατί μόνο εκεί δεν ακούγεται όταν δουλεύει και είμαι λίγο ευαίσθητος με τους θορύβους στον ύπνο. Για την ώρα δεν τον χρησιμοποιώ γιατί είναι μικρά τα ψάρια. Βασικά αυτό είναι κάτι που θέλω να ρωτήσω: θέλουν αυτά τα ψάρια ροή ή να μην τον βάλω καθόλου;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02696 seconds with 11 queries