Θέμα: 54αρι carrefur
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 04-11-08, 09:57
Το avatar του χρήστη υδροχόος
υδροχόος Ο χρήστης υδροχόος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ κλαψ όχι πια, Ελευσίνα
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

Άντε ας γράψω και εγώ την γνώμη μου ( αφού όλοι έχουν από μία ) για το καρφουρίσιο των 54 λίτρων . Πείρα και εγώ ένα και έχανε (ο υπάλληλος μου είπε ότι είχαν πολλές επιστροφές) .Το πήγα πίσω και μου έδωσαν άλλο που έχανε και αυτό αλλά από την κόλληση του πάτου αυτή την φορά . Έβαλα σιλικόνη σε όλη την πλαστική βάση γύρω-γύρω και έβαλα το ενυδρείο να καθίσει μέσα και είναι εντάξει . Το φίλτρο γράφει ότι γυρνάει το νερό 450 l/h αλλά ο χώρος για το υλικό είναι πολύ μικρός . Ο θερμοστάτης έχει μεγάλες αποκλίσεις (ρυθμισμένος στους 26 δούλευε 24-28 . Το άλλο πρόβλημα είναι ότι ανεβάζει θερμοκρασία το ενυδρείο (μάλλον λόγο μικρού όγκου στο καπάκι) .Με 25 βαθμούς το χειμώνα μέσα στο σπίτι το ενυδρείο έχει 28 και ο θερμοστάτης δεν δούλεψε ποτέ (το καλοκαίρι βάρεσε 31 ενώ το 120άρι που έχω έφτασε μέχρι 29).
Στα μαγαζιά πλέον κυκλοφορούν ενυδρεία πιο ποιοτικά νομίζω 50-60 λίτρων με φίλτρο eheim και jager θερμοστάτη στα 70 ευρώ. Με όλα αυτά που άλλαξα το καρφουρίσιο δεν μου βγήκε προσφορά στα 50 περίπου ευρώ που το πείρα (η κανονική τιμή είναι παραπάνω) . Αυτά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01304 seconds with 11 queries