Θέμα: κυβος 60 λτ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #85  
Παλιά 02-10-16, 12:59
revolution1925 Ο χρήστης revolution1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-04-2010
Περιοχή: aridaia
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Ναι Σάκη το ξέρω δεν θέλω και τίποτα πολύπλοκο σε φάση arduino ένα απλό κοντρολερ για ανατολή δύση, ένα led, έναν οδηγό, και μια ψυκτρα με ανεμιστηρι και έγινε η δουλειά έτσι δεν είναι? Για τις συνδέσεις δεν νομίζω να δυσκολευτω μια σειρά καλώδια είναι με προσοχή και λίγη βοήθεια από κάποιον ηλεκτρολόγο εδώ θα τα καταφέρω πιστεύω..

Αν πάω τελικά σε diy λύση λέω πρώτα να το φτιάξω και μετά να πάω σε κάποιον που ασχολείται με πλεξι και να του πω να μου φτιάξει ένα κουτάκι στα μέτρα του φωτιστικου να το βάλω μέσα και να τελειώνω.. Έτσι φαντάζομαι δηλαδή..

Κολλάω μόνο σε δύο πράγματα.. Το πρώτο είναι ότι δε ξέρω (θα ψάξω αυριο) αν έχουμε εδώ κάποιο μαγαζί να ασχολείτε με πλεξι και να μπορεί να μου κάνει το κουτί, και το δεύτερο είναι το πως θα το στηρίξω.. νοικιαζω το σπίτι και δεν πολυθελω να τρυπαω ταβάνια και τοίχους για να το κρεμασω.. Σκέφτηκα να πάρω κάνα έτοιμο gooseneck από εργοστασιακο φωτιστικό και να το βάλω αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσο βάρος θα έχει η όλη κατασκευή και αν θα μπορεί να στιριχθει στο τζάμι του ενυδρείου..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01576 seconds with 11 queries