Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 30-09-22, 09:31
KostasAngel Ο χρήστης KostasAngel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2020
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stdev Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Έχεις το σύστημα με την μεταλλική μπουκάλα που αγοράζεις έτοιμο από ιντερνετ? Και το γεμίζεις με σόδα-κιτρικό οξύ? Σίγουρα είναι αποδοτικό από ότι έχω διαβάσει. Όμως είναι ασφαλές? Εύκολο στο γέμισμα? Γενικά το εμπιστέυεσαι? Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς! Πολλές απορίες.
Πραγματικά με ένα τέτοιο σύστημα σε 35 λίτρα πιστεύω θα ήμουν παραπάνω από τέλεια. Το κύριο θέμα μου είναι η ασφάλεια
Καλημέρα, έχω το σύστημα που είναι αλουμινίου με την ηλεκτροβάνα, έτοιμο από Ίντερνετ, με μπουκάλια αναψυκτικού. Κιτρικό οξύ και σόδα παίρνω από φαρμακείο συσκευασίες κιλού. Το έχω πάνω από χρόνο, δεν είναι τελείως σταθερή η πίεση του, πρέπει ας πούμε μια φορά τη βδομάδα να το ρυθμίσω λίγο να βγάζει τις σταγόνες που θέλω. Αν ανέβει η πίεση (που δεν μου έχει τύχει να ξεφύγει) έχει αποτόνωση. Όταν αδειάσει, αν το συνηθίσεις σε 10' το γεμίζεις και τρέχει ξανά. Ως προς το αν το εμπιστεύομαι, κάποια στιγμή είχα βάλει μπουκάλια από ελληνικό αναψυκτικό και σαν να εμφάνισε μικρορωγμές γύρω από το στόμιο, μετά έβαλα γνωστό αμερικάνικο και είναι κομπλέ μήνες τώρα. Για σιγουριά το έχω λίγο μακριά από το πολύμπριζο μην πεταχτεί κάτι. Θεωρώ ότι αν τσεκάρεις την πίεση μια στο τόσο δεν υπάρχει κίνδυνος...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KostasAngel : 30-09-22 στις 09:36 Αιτία: Προσθήκη img
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01479 seconds with 11 queries