Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 28-02-18, 20:07
Το avatar του χρήστη kostasgnc
kostasgnc Ο χρήστης kostasgnc δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-03-2017
Περιοχή: Κεντρική Μακεδονία
Μηνύματα: 100
Προεπιλογή

Θα σε απογοητεύσω φίλε μου... Αναμενόμενη αρχή όπως όλοι μας... Τα ψαράκια πρέπει να τα δωρίσεις η να τα επιστρέψεις στο pet shop καθωσ Είναι ακατάλληλα για τα λίτρα του ενυδρείου σου. Και εμένα στο pet shop μου έλεγαν κάθε 10λιτρα αντίστοιχει και ένα ψάρι...ότι πιο λαθοσ Και θα το διαπιστώσεις . να μας πεις αν έχει στρωθεί το ενυδρείο (κύκλος του αζώτου δλδ) και πως έχει στρωθεί... Να μας κανείς μια αναλυτική περιγραφή του ενυδρείου.. Θερμοκρασία, παραμέτρους νερού κλπ.. (υπάρχει σχετική φόρμα ) μια φωτογραφία θα βοηθούσε τους ειδικούς σίγουρα... Επίσης Δν κάνουμε ποτέ αλλαγές νερού πάνω από 50% εκτός αν ακολουθούμε κάποια θεραπεία και το νερό μαζί με το αντί χλώριο θα πρέπει να έχει ίδια θερμοκρασία. Έχω ξεχάσει αρκετά θα με συνπλγρωσουν οι εμπειρότεροι ...
Μέρακι χρειάζεται και αρκετό διάβασμα πριν από κάθε κίνηση
Και εγώ στην αρχή ήθελα συνέχεια να παίρνω κάτι για το ενυδρείο είτε ψάρια είτε ψεύτικα φυτά συνέχεια...απλά πρέπει να σκέφτεσαι ότι είναι ένας υδροβιότοπος και τα ψάρια πρέπει να ζούνε προσομοιάζοντας όσο το δυνατόν περισσότερο το φυσικό τους περιβάλλον και όχι να επιβιώνουν...
πχ για μπες εσυ σε ένα δωμάτιο 1χ1.... Καλή αρχή και καλός ήρθες στο φόρουμ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 11 queries