Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #102  
Παλιά 05-05-17, 10:16
Το avatar του χρήστη giorgostriv
giorgostriv Ο χρήστης giorgostriv δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-10-2016
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 228
Προεπιλογή

καλημερα σε ολη την παρεα,φιλε παναγιωτη τωρα εχει σειρα η φιλτρανση. ετσι χωρισα τη μια ακρη τησ λιμνης σε τρια σταδια ,στο πρωτο καταληγει το botom drain στο κατω μερος του και στο πανω ενωνει με την λιμνη με ενα σωληνα φ63 με γωνια να την γυρναω να ρυθμιζω την σταθμη,οπου λητουργει σαν σκιμερακι και προστασια να βοηθα σε περιπτωση που βουλωσουν τα μποτομ ντραιν. μετα με 4 σωληνες φ63 φευγει το νερο απο το πανω μερος του και παει στο 2 θαλαμο και απο το 2 θαλαμο παει στο 3 που ειναι και η αντλια.τωρα για τον καθαρισμο του εχω βαλει μια ταπα στην εξοδο του μποτομ ντραιν που ειναι μεσα στο φιλτρο να την βιδωνω οποτε θελω να το καθαρισω για να σταματαει η παροχη νερου στο φιλτρο.το θεμα ειναι ενω το ειχα ψαξει και ειχα δει παρα πολλα τετοια φιλτρα ολοι βαζανε ενα κομενο σωληνα pvc με αρσενικο στομιο να κουμπωνει στην εξοδο του μποτομ ντραιν που το στομιο του ηταν θηληκο,παρα πολυ σωστο.εγω τωρα κανω καταδυση στο 1,5μετρο λασπονερα να βρω να κουμπωσω την ταπα.επισεις μιας και η περισοτερη λιμνη σε βαθος ειναι κατω απο την επιφανεια τησ γης ετσι ειναι λοιπον και το φιλτρο χωρις να μπορω να βαλω βανα για να το αδειαζω . αυτο το προβλημα ειπα θα το ελυνα βαζωντας μια αντλια απο αυτεσ με το φλοτερ που ειναι 400βατ να το αδειαζω.το αποτελεσμα ηταν να καψω μια ,και να σπασω αλλη μια απο τα νευρα μου.η λυση ισωσ να ηταν μια αντλια ακαθαρτων αλλα οταν ρωτησα για τιμη το αφησα.τωρα το αδειαζω με κουβα ,και μπενοντας με το κεφαλι μεσα με ενα φαρασι τη λασπη,αλλα πολυ λασπη.ολλα αυτα σας τα λεω ανλυτικα επιδει εγω την επαθα μπασ και γλυτωσω κανεναν αλλο
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kinito gio 288mikri.jpg
Εμφανίσεις:  195
Μέγεθος:  45,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kinito gio 289mikri.jpg
Εμφανίσεις:  198
Μέγεθος:  64,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kinito gio 290mikri.jpg
Εμφανίσεις:  196
Μέγεθος:  40,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kinito gio 292mikri.jpg
Εμφανίσεις:  200
Μέγεθος:  64,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kinito gio 293nea.jpg
Εμφανίσεις:  199
Μέγεθος:  36,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kinito gio 294mikri.jpg
Εμφανίσεις:  189
Μέγεθος:  39,8 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03374 seconds with 12 queries