Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #98  
Παλιά 11-04-17, 23:53
Το avatar του χρήστη giorgostriv
giorgostriv Ο χρήστης giorgostriv δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-10-2016
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 228
Προεπιλογή

λοιπον παναγιωτη μετα τισ γιορτες κανονιζουμε ενα σαββατακι και πεταγομαστε να δεις και απο κοντα.οσο για το σκιμερ μικροτερη αντλια να του εβαζα δεν θα ειχε νοημα γιατι με την αντλια του φιλτρου κλειστη δουλευε super εφερνε μεχρι φυλλα απο πλατανο και η σταθμη του ακλονητη ,την ειχα μια με δυο παλαμες πιο κατω απο την υπερχυλιση και το νερο τησ λιμνης επεφτε μεσα στο σκιμερ καταρακτακι διμιουργωντας ενα φιλμ νερου απο οπου εκει δεν μπορουσε να περασει και κανενα ψαρι(μαλλον).αυτα που σκεφτηκα να κανω αλλα δεν τα εκανα ηταν να ενωνα το σκιμερ με ενα pvc σωληνα με το φιλτρο,πραγμα που δεν ξερω τι θα γινοταν και αν θα εξυπηρετουσε σε κατι.και το 2ο που σκεφτηκα ηταν να ανοιγα στο σκιμερ μια μικρη τρυπα πιο κατω απο την υπερχυλιση με ενα τρυπανι και να του εκανα μια ενωση με τη λιμνη.αυτο το λεω γιατι το προηγουμενο σκιμερ που ειχα αυτο με το καλαθακι που ανεβοκατεβαινει αναλογα την σταθμη της λιμνης και κανει σαν μια δινη νερου απο πανω και τραβαει τα σκουπιδια,ειχε στο κυριος σωμα του που ηταν ολο μεσα στο νερο 2 μικρες τρυπες να το ενωνει με το νερο της λιμνης. αλλα θα επρεπε να τρυπησω το τοιχωμα της λιμνης για να το κανω αυτο χωρις να ειμαι σιγουρος για το αποτελεσμα,οποτε δεν το εκανα,και τωρα εχω βαλει ενα pvc σωληνα φ63 με μια γωνια για να ρυθμιζω το υψος του εχω βαλλει και συρμα μπροστα του και το εχω στο πρωτο θαλαμο του φιλτρου οπου εκει καταληγη και το botom drain,και οτι τραβηξει. βασικα εκει σκεφτομουν να βαλω ενα μεγαλο no niche skimer αλλα δεν ξερω αν η αντλια μετα του φιλτρου μου θα ειχε την απαιτουμενη δυναμη να του κατεβασει το καλαθακι.με φαγανε τα ατιμα τα flow rate
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 11 queries