Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 10-12-12, 16:18
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για το ph δυσκολευομαι παρα πολυ να το ξεχωρισω, δεν περνω ορκο οτι ειναι 6,5. Παντως ειναι αλλιωτικο αποτι πριν το co2. Μηπως ο συνδυασμος co2 και οτι το συνδεσα και βραδυ εριξε πολυ το ph?? Δεν το σκεφτηκα


Για το ph κατα τη γνωμη μου οπως εχω ξαναπει -σε αντιθεση με την κοινη γνωμη- τα υγρα τεστ ειναι απαραδεκτα, ειδικα οταν εχουμε σκοπο να κραταμε χαμηλα.
Για μετρησεις στυλ αμμωνια, νιτρωδη ειναι οκ γιατι εκει θελουμε μηδεν, για νιτρικα παλι τι να ειναι 12 τι 15 δεν παιζει θεμα, ομως το ph θελουμε να το γνωριζουμε ακριβως οποτε δε μπορουμε να αφηνουμε μια τετοια παραμετρο στο κατα ποσο μπορει να ξεχωρισει καποιους χρωματικους τονους το ματι μας.
ph-μετρο και παλι ph-μετρο...
3kh ειναι κατι παραπανω απο ικανοποιητικοτατο buffer για να σου κρατησει το ph σταθερο απο τα κλασσικα diy co2 που χρησιμοποιουμε αλλα με το 18λιτρο και τη φρεσκια μαγια δεν ξερω τι μπορει να παιζει...

Επισεις αν κι εγω ειμαι fan των συνθηκων προς τα κατω, αλλα πιστευω 2 βδομαδες ειναι λιγες για να περνας απο το αλκαλλικο σκληρο στο οξινο μαλακο...
Προσωπικα θα εκανα γυρω στο μηνα και παραπανω
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01330 seconds with 11 queries