Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 18-03-13, 10:45
aquatic Ο χρήστης aquatic δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2013
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexosfp2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για σου φιλε μου. Λοιπον ακου και εγω εχω 3 guppies (1 αρσενικο- 2 θυληκα) πο την πρωτη μερα ηταν μαζι αγαπημενα και εγω βλεπω στην κοιλια τους καιτ μαυρα στιγματα μαλιστα ενα χρονικο διαστημα νομιζα οτι ιταν αρωστια. Εχθες πηγα και πηρα 2 platys αλλα δεν ηξεραν τι φυκο ειναι. Στην αρχη η μια θυληκια (guppies) την τσιμπαγε με αποτελεσμα το καινουργιο μου platy να κριβετε σημερα το κινυγι εςχει μιωθει. ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩς ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΑΤΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΥΟΣ. ΒΓΙΚΑ ΛΙΓΟ Eξο απο το 8εμα αλλα δεν μπιραζει. Πιστευω οτι με τον χρονο θα σου ζευγαρωσουν.
-------------------------
Για σας εχω 3 guppies 1 αρσενικο με 2 θελυκα (αναπαραγωγη) κια εχθες πηρα και 2 platys οπου το ενα το θυληκο guppie στην αρχη τζημπαγε το καινουργιο μου ψαρι, με αποτελεσμα να πηγαινει φοβισμενο κια να κριβετε. Σημερα το κυνηγι εχει μιωθει αρκετα δεν εχω παρατηρησει κατι. Ομως θελω να σας ρωτισω και τι ολα τα ψαρια μου εχω καιτ μαυρο. ιδιαιτερα τα platy να ετοιμαζομαι για γεννηστρα ι δενειναι τιποτα.
ΑΚΟΥΩ ΙΔΕΕΣ.
-------------------------
Για σας πως καταλαβαινουμε τα guppies και τα platys αν ειναι εγκυος κατι λενε για κατι μαυρα στιγματα.
Για να ακουω ιδεες
good news my friend. εν τελει και μετα απο 2μηνη υπομονη πλεον 20 νεογεννητα γκαπυς κολυμπανε το ενυδρειο μου.
Και το καλο ειναι οτι τα εγαλα γκαπυς ουτε που ασχολουνται μαζι τους...
οντως αυτο το gravid spot ηταν η αξιοπιστη ενδειξη κυησης (παραλληλα με αυξηση του μεγεθους της εγκυμονουσας!)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01784 seconds with 11 queries