Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 30-04-10, 07:20
yiannossavva Ο χρήστης yiannossavva δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2007
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maria Tzirita Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ξέρω, έχω χρόνια να επισκεφτώ το φόρουμ, αλλά δε θα μπορούσα να λείψω από αυτό το ποστ, ειδικά αφού ο Γιάννος είχε την καλοσύνη να μου στείλει το λινκ για να θαυμάσω τα μωρά...
Να δώσω λοιπόν με τη σειρά μου συγχαρητήρια, ό,τι είδα εδώ μέσα για τη λίμνη, τα χρυσόψαρα και τα κόι με συγκίνησαν πολύ και είναι φυσικό, αφού μαζί με τον Γιάννο ξεκινήσαμε από το μηδέν την δημιουργία αυτού του μικρού παράδεισου. Δε θα ξεχάσω ποτέ την ημέρα εκείνη στην Κύπρο που όταν φτάσαμε στο σπίτι ο Γιάννος μου έκλεισε τα μάτια και με οδήγησε μπροστά στη λίμνη, της οποίας την ύπαρξη αγνοούσα μέχρι τότε! Καταλαβαίνετε την αντίδρασή μου και τις φωνές που έβαλα...
Όπως βέβαια δε μπορώ να ξεχάσω τη μεταφορά των ψαριών μου από τα ενυδρεία μου στη λίμνη στην Κύπρο, όπου εκεί ζουν ακόμα - τα περισσότερα. Σα λαθρομετανάστες μεταφέρθηκαν μέσα σε ειδικά κουτιά και στον έλεγχο του αεροδρομίου τους είπαμε πως είναι ελιές για να δικαιολογήσουμε την κίνηση του υγρού που φαινόταν στο σκάνερ!
Όσο καιρό γνώρισα τον Γιάννο είχα καταλάβει ότι είναι ένας άνθρωπος αξιοθαύμαστος και πολυπράγμων και δεν υπήρχε περίπτωση να βάλει κάτι στο μυαλό του και να μην το κατασκευάσει! Τώρα, βλέποντας την επέκταση της λίμνης, τη γέφυρα, τα μωρά ψαράκια και όλα αυτά που έχει καταφέρει, μένω έκπληκτη! Μπράβο Γιάννο μου, είσαι πραγματικά άξιος και χαίρομαι πάρα πολύ που εγώ και τα χρυσόψαρά μου γίναμε η αφορμή για να φτιάξεις αυτόν τον παράδεισο. Το φρόντισες με αγάπη και μεράκι, δε θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ καλύτερο σπίτι για τα ψαράκια μου!
Σ'ευχαριστώ και σε συγχαίρω μέσα από την καρδιά μου. Να είσαι πάντα καλά!

Όσο για τους υπόλοιπους φίλους εδώ μέσα, σας στέλνω την αγάπη μου και σας διαβεβαιώ δε σας έχω ξεχάσει, αλλά έχω τόσες πολλές υποχρεώσεις πλέον που δεν έχω καθόλου χρόνο για το αγαπημένο μου φόρουμ - πάντα ήταν το αγαπημένο μου και παραμένει! Εξακολουθώ να έχω ένα ενυδρείο με δύο μεγάλα πανέμορφα χρυσόψαρα και να δίνω τα "φώτα" μου στους νέους που θέλουν να ξεκινήσουν το χόμπυ. Βλέπετε, το γράφω και στο βιογραφικό μου σε κάθε μου βιβλίο πως το χόμπυ μου είναι τα ενυδρεία και πως κάποτε έγραφα ιστορίες για τα αγαπημένα μου χρυσόψαρα.... Να είστε όλοι καλά, σας φιλώ!


Καλώς όρισες και πάλη memy στα ενυδρειακά φόρα.

Ναι έτσι είναι όπως ακριβός τα λες. Εσύ και τα ψάρια σου ήταν η αιτία να ασχοληθώ με τα ΚΟΙ, τα χρυσόψαρα και γενικά με λίμνες. Εκείνη την εποχή ασχολούμουν μόνο με reef το οποίο ξήλωσα τελικά. Και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Δεν θυμάμαι ποτέ να πω κάθομαι και να απολαμβάνω το reef μου, σε σύγκριση με τώρα που λέω κάθομαι και απολαμβάνω την λίμνη μου.

Το πώς μεταφέρθηκαν τα ψάρια κάπου το είχα αναφέρει. Τα ψάρια σου χαίρουν άκρας υγείας, αυτά τουλάχιστον που πρόλαβαν να μεταφερθούν στην λίμνη.
Εκεί δεν υπήρξε ούτε μια απώλεια.
Ααα μην ξεχάσω ο sokun (το άσπρο ΚΟΙ με την μεγάλη ουρά για τους υπόλοιπους) μας βγήκε γυναίκα τελικά και τώρα εγκυμονεί! Η bella μας βγήκε αρσενικό και μάλιστα πολύ δυνατό! Δεν έχει αφήσει καμιά θηλυκιά στην ησυχία της.
Την αλλαγή τον ονομάτων την αφήνω σε εσένα.


Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, είναι γεγονός ότι πάντοτε με θαύμαζες.

Να πω ότι τα ψαράκια μεγαλώνουν μέρα με την μέρα και κάποια από αυτά είναι τώρα 1,5 εκατοστά. Κάποια έχουν αρχίσει να κάνουν αποχρώσεις του γκρίζου και του καφέ.

Θα σας κρατάω ενήμερους για τις εξελίξεις.


Υ/Γ
Memy καλή επιτυχία και για το τρίτο σου βιβλίο που βλέπω ότι τα πάει περίφημα.
Άλλο ένα best seller……. Μπράβο σου!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01976 seconds with 11 queries