Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 16-11-16, 03:18
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

γιαννη βρισκομαι σε αναζητηση υλικων για diy τροφη.μαλιστα τωρα μολις διαβαζα σχετικα θεματα σε φορουμ του εξωτερικου.
εχω καταληξει σε μερικα υλικα που δεν χρησιμοποιουνται πολυ συχνα και θα αντικαταστησουν τα πολυ γνωστα.πχ την καρδια, που αποτι διαβαζω αρκετα τελευταια,φαινεται να δημιουργει και προβληματα εκτος απο τα οφελη της και μου φαινεται πως θα ειχε ενδιαφερον να δοκιμασω.ο untergasser της σερα, αποτι διαβασα προσφατα,μελετουσε ( η μελεταει ακομα- δεν ξερω) τη χλωριδα του εντερου σε δισκους,και αυτο που βρηκε ηταν πως ειναι διαφορετικη/μειωμενη σε δισκους με διαιτα πλουσια σε καρδια.και κατα τον ιδιο,ενας δισκος με μη υγιη χλωριδα του εντερου,θα δυσκολευτει περισσοτερο να αντιμετωπισει ενα παθογονο στο εντερο αποτι ενας δισκος που δεν τρεφεται με καρδια.

αλλα αυτο ειναι μονο ενα παραδειγμα,εχω διαβασει κιαλλες περιπτωσεις προβληματων.

το μονο που θελει λιγη μελετη ακομη,ειναι το να διαλεξω υλικα,ετσι ωστε να να την κανω οσο πιο "πληρη" μπορω διατροφικα.

θελω ομως να αποφυγω το μεγαλο μειονεκτημα των diy τροφων που ειναι η μεγαλη ποσοτητα ρυπων που αφηνουν στο νερο,και ετσι θα δοκιμασω να τη φτιαξω σε μορφη φλεικς νομιζω θαχει ενδιαφερον

τωρα ολα αυτα μπορει να τα ξερανε ηδη οι δισκαδες εδω μεσα,αλλα εγω τωρα τα μαθαινω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 16-11-16 στις 03:38
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01494 seconds with 11 queries