Θέμα: Η λίμνη titi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 19-04-12, 14:14
Το avatar του χρήστη spinspan
spinspan Ο χρήστης spinspan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2012
Περιοχή: Νέα Μάκρη
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο φιλε!!!!
Πολυ ομορφος ο χωρος σου!!!! Αρχοντας!!!!!

Ομως, θελουμε να μας πεις κατι περισοτερο για τη λιμνουλα σου....
Σε ευχαριστώ. Κάπως έτσι το φανταζόμουν. Όταν τελειώσω, θα ήθελα να είναι χώρος να κάθομαι και να ηρεμώ.

Κατά τα άλλα δεν ξέρω τι να σας πω. Την έφτιαξα με την λογική βλέποντας και κάνοντας έχοντας μόνο στο μυαλό μου ένα τελικό μοτίβο, που το πλησιάζω σιγά-σιγά αρκετά καλά.

Το Σκάψιμο έγινε αποκλειστικά από εμένα. Μιλάμε για πολύ χώμα. Σχεδόν ένα μήνα κάθε μέρα μετά τις 8 το απόγευμα (της νύχτας τα καμώματα που λένε).
Πήγαινα για πολύ μικρότερο μέγεθος, αλλά τρώγοντας σου έρχεται η όρεξη. Με τη γυναίκα μου φτάσαμε στα πρόθυρα διαζυγίου, διότι φαντάζεστε τι σκούπιζε κάθε μέρα μέσα στο σπίτι.
Κατέληξα στις διαστάσεις 3,5m πλάτος, 4,5m μήκος, 1m μέγιστο βάθος και σχήμα νεφρού.
Ήθελα οπωσδήποτε ρυάκι ή καταρράκτη. Κατέληξα και στα δύο κι εκεί την πάτησα, αφού κατέφυγα σε έτοιμες λύσεις που και ακριβές είναι, αλλά και δεν προσεγγίζουν το γούστο μου στο επιθυμητό αποτέλεσμα σε σχέση με μία do-it-yourself λύση. Τελικά το αποτέλεσμα δεν με χαλάει, και όσο προσθέτω φυσικά υλικά τόσο βελτιώνεται η κατάσταση.
Εδώ όταν πατρονάριζα τα ρυάκια.






Εδώ είναι μετά το χτίσιμο.










ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΤΣΙΜΕΝΤΟΛΙΘΟ. 150 χρειάστηκα, καθώς μισό κυβικό άμμο, 2 σακιά ασβέστη κι ένα σακί τσιμέντο. Και φυσικά 15 νυχτέρια.






Ένα Σάββατο είχα και το πεζικό μαζί μου




Μετά από λίγους μήνες όμως πήρα την καλύτερη ικανοποίηση...



-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
καθολου αστεια κατασκευη! εμενα πρωσοπικα μου αρεσει παρα πολυ!!!!
Σε σύγκριση με όσα έιδα από αυτά που έχετε κάνει εσείς, είναι ακόμα σε βρεφικά στάδια η λίμνη titi. Όταν τελειώσω να κοπιάσεις για μπύρες
__________________
«Όταν το μυαλό είναι ακμαίο, ασχολείται με την επιστήμη. Όταν αρχίσει να κάμπτεται, στρέφεται προς τη φιλοσοφία. Στη δύση του, τέλος, καταφεύγει στην πολιτική.»

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spinspan : 19-04-12 στις 14:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02180 seconds with 11 queries