Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 03-04-15, 13:02
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από coolmind Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογο του οτι εχω εναν φιλο στην Ιταλια ο οποιος ασχολειται με ιατρικη μελετη και εχει προσβαση σε ιατρικα ηλεκτρονικα μικροσκοπια,θα τον ρωτησω αν του στειλω μερικα κομματια απο matrix και ελαφροπετρα απο το praktiker να τα συγκρυνει ως προς την πυκνοτητα την ποσοτητα των πορων μεταξυ τους αλλα και την χημικη συσταση τους(αν μπορει να μετρησει)και θα σας πω.
Εχει γινει ηδη απο γεωχημικο με μικροσκοπειο του πανεπιστημιου, κανονικα με τομη στο υλικο κλπ, αλλα δεν βλαπτει ακομα μια.
Να τον ρωτησεις και ποια ειναι η προελευση της ελαφροπετρας της seachem. Αν μπορει να το κανει βεβαια, αφου η ιατρικη δεν ειναι εξειδεικευεμενη οπως η γεωχημια, που μπορει εξακριβωσει και τον τοπο προελευσης της ελαφροπετρας. Καθε ηφαιστιογενης περιοχη δεν βγαζει την ιδια ελαφροπετρα.
Εκει ειναι που θα εκπλαγεις
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων

Πιστεύω φίλε μου πως δεν θα μπει κανείς στο κόπο να κάνει τέτοια έρευνα ή μελέτη, και ο λόγος είναι καθαρά οικονομικός.
Μπορει να γινει η μελετη, απλα κανεις δεν θελει να μπλεξει δικαστικα, αν την εκδωσει επισημα.
Ανεπισημα (οπως και η μελετη που εχω) γιατι να μην την κανει και να του πει το αποτελεσμα?
Εμας μας ενδειαφερει να κανουμε τη δουλεια μας και οχι να αποδειξουμε στον κοσμο οτι ειναι ελαφροπετρα.
Οποιος θελει γλυτωνει χρηματα, οποιος δεν θελει ας περιμενει επισημη αποδειξη και ας πληρωνει χ100 τα βιολογικα του υλικα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 03-04-15 στις 13:02 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01491 seconds with 11 queries