Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 12-04-16, 01:55
Το avatar του χρήστη AntoniosR
AntoniosR Ο χρήστης AntoniosR δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2014
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 225
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexis cosmo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενας αρσενικος μπαινει σε καθε ενυδρειο ασχετος τα λιτρα.
Και 3 θυλικες και εισαι κομπλε.
Εχεις πολα φυτα και θα εχει πολες κρυψωνες για τις θυλικες οπως πρεπει να ειναι.
Βαλε πρωτα τα θυλικα και μετα απο καμια βδομαδα βαλε και τον αρσενικο.
Και αναποδα να το κανεις δεν θα γινει κατι αλλα καλυτερα πρωτα τα θυλικα για να εξερευνισουν και να ξερουν που θα κρυφτουν οταν μπει ο αρσενικος.
Θερμοκρασια θα πρεπει να ειναι στους 27 με αποκληση 1 βαθμο.
Χαμηλη ροη του φιλτρου και σκεπασμα αν ειναι ανοιχτο το ενυδρειο γιατι ειναι αλτες.
Τι bettas σκευτεσε να βαλεις.
Αν πας για αγρια ομως αλλαζουν τα δεδομενα και το καθε ειδος εχει τις δικες του παραμετρους.
Για οτι αλλο θες ρωτα. Παντος στα λιτρα σου θα κανουν παρτυ οι μονομαχοι και θα ειναι πολυ κινητικα. Θα το εξερευνουν ολο
Φτιαξε ανησοπεδο εδαφος και ριξε λιγο την σταθμη γυρο στους 10-15 ποντους γιατι προτιμανε ρυχα νερα.
Ωραία, όπως τα είχα στο μυαλό μου, εκτός από τη θερμοκρασία, νομιζα λίγο πιο χαμηλά.
Όχι για άγρια δεν θα πάω. Από αυτά τα είδη στο είδα στο ιντερνετ πιο πολύ μου άρεσουν τα Veil Tail και τα Crown Tail. Στα καταστήματα μπορούν να βρεθούν όλα τα είδη ή υπάρχουν κάποια που ειναι σπάνια;
-------------------------
Αυτό εδώ το ξένο forum ειναι η αιτία που έχω μπερδέψει λίγο τα πράγματα, γιατι αλλού γράφουν ότι ένας αρσενικός μονομάχος πρέπει να είναι μόνος του σε ένα ενυδρείο και αλλού ότι πάνω από 120 λίτρα μπορεί να μπει και δευτερος αν ειναι πυκνοφυτεμένο. Και επίσης ένα άλλο πολύ ενδιαφέρον άρθρο (αλλά με αρκετά πράγματα που νομίζω ότι υπάρχουν αντιφάσεις) είναι αυτό.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AntoniosR : 12-04-16 στις 01:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01639 seconds with 11 queries