Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 13-04-16, 09:24
tsantos Ο χρήστης tsantos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 493
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λάμπρος.Τ Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε "tsantos" καλημέρα και σε ευχαριστώ για τις συμβουλές.
Έχω κάποιες απορίες όμως...
Τα "melanoides turbeculata", καθαρίζουν την άλγη και από τα τζάμια ή κάθονται μόνο στο βυθό ? Σε εσένα κάνουν αυτή τη δουλειά ?Ναι καθαριζουν γενικα τα παντα,μονο αν δεν βρισκουν φαει,αλλιως την πεφτουν στο φαει και μετα νανι

Τις λάμπες να τις αλλάξω. Οκ.
Να βγάλω τις 2 ροζ και να αφήσω ζευγάρια τις λευκές που έχει από τη μαμά του και τις "κιτρινιάρες" που λες εσύ να βάλω?Δες πρωτα απο ποια μερια βγαζει αλγη απ τη μερια που εχεις τις ροζ η απ την αλλη?
Ποιες λες "κιτρινιάρες" ? πως να τις ψάξω ?
Μου έχουν πει να βάλω daylight λάμπες. Κάνουν αυτές?
Αν πάω σε έναν πχ.. Κάυκα και ζητήσω λάμπα 39 watt daylight, θα ξέρει τι να μου δώσει ?Θα ξερει αλλα περιμενε λιγο
Τις "κιτρινιάρες" πως τις ζητάω ?Απλες λαμπες ζητα σαν αυτες που βαζουν στα γραφεια.
Στις λάμπες τώρα δεν έχω βάλει ανακλαστήρες (δεν είχε από τη μαμά του) και δεν έβαλα για να μην έχω περισσότερο φως στο ενυδρείο.
Το αλουμινόχαρτο που γράφεις πως να το βάλω?Σαν να βαζεις ανακλαστηρα αναποδα,να εχει φως το ενυδρειο αλλα οχι αμεσο.
Να το τυλίξω γύρω από τη λάμπα σε κάποια σημεία ?
Πριν πας για λαμπες κανε πρωτα αυτο με το αλουμηνοχαρτο και σβησε τις λαμπες απο τη μερια που βγαζει ποιο πολυ αλγη και βλεπουμε.Αν δεν βρεις turbeculata εκει κοντα πες μου να σου στειλω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01438 seconds with 11 queries