Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 19-11-17, 00:25
Michaelpapado123 Ο χρήστης Michaelpapado123 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2017
Περιοχή: Έδεσσα
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Νέα ιδέα, να φτιάξω μόνος μου ένα ενυδρείο 45*30*35 και να βάλω dwaft puffer fish κάνα τρεια τέσσερα. Για φωτισμό να χρεισιμοποιησω ένα απλό φωτιστικό γραφείου φίλτρο εσωτερικό aquael turbo filter 500 θερμαντήρα eheim automatic heater 50watt υπόστρωμα χαλίκι 1-3mm φυτά: 1 Tropica Hygrophila difformis bunched 1 Tropica Helanthium Tenellum Green 1-2-Grow 1 Tropica Vallisneria Gigantea potted και 1 Tropica Cladophora Aegagropila Moss Ball.Για το στρώσιμο να χρεισιμοποιησω sera amonioum nh3 nh4 , sera nitrite no2 και tetra goldfish flakes.Αντιχλωριο sera aquatan. Υπολογίζω να μου βγει συνολικό κόστος κάπου στα 130€ ίσος κάνω και λίγο μεγαλύτερο το ενυδρείο μιας και με παίρνει αφού δεν θα χρειαστεί να αγοράσω επιπλέον πράγματα.Α επίσης πέτρες λέω να πάρω από ένα ποταμι στην περιοχή μου που είναι πολύ καθαρό και απλά να προσέξω να μην είναι ασβεστολιθικές για να μην μου ανεβάσει το ph.Επισης διάβασα ότι τα συγκεκριμένα ψάρια χρειάζονται οποιαδήποτε σκούπα βυθού για τις αλλαγές νερού οπότε λέω να φτιάξω μία. Χρειάζομαι τίποτα άλλο εκτός της τροφής ;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02239 seconds with 11 queries