Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #67  
Παλιά 29-05-11, 21:35
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Λοιπον, ας πω κι εγω κατι εδω.. για να γινει κατανοητο ΠΟΣΟ δυσκολη υποθεση ειναι η φωτογραφιση τετοιων ενυδρειων.

Εχω χασει σημερα ολο το ρεπο μου. Ποναει η μεση μου και ειμαι εντελως εξαντλημενος. Απο τις 12 το μεσημερι παλευω να στησω το σκηνικο για την φωτογραφιση του θρονου και τελικα εκανα...μια τρυπα στο νερο.
Οι φωτογραφιες μου δεν ειναι οσο καλες πρεπει και μπαινω σε πειρασμο να χρησιμοποιησω μια απο τις παλιες.

Το στρες και η πιεση ειναι μεγαλη , ιδιαιτερα στην περιπτωση που πιεζει και ο χρονος. Ο Χρηστος εκανε πολυ καλη δουλεια και οι φωτογραφιες εχουν οξυτητα και πολυ καλη εκθεση στο φωτισμο. Αυτο που λειπει ειναι η "ατμοσφαιρα" και το συναισθημα. Ειναι καπως ψυχρες και δεν βγαζουν βαθος. Σε αυτο ομως δεν φταιει ο φωτογραφος αλλα το στησιμο που εχει γινει. Ενας οπισθιος φωτισμος, σε αυτο το ενυδρειο ειδικα, ηταν κατι που θα του πηγαινε παρα πολυ και θα του χαριζε βαθος πεδιου.

Γιαννη , εγω λεω να στειλεις αυτη τη φωτογραφια που εσενα σου αρεσει περισσοτερο και πιστευεις οτι αναδεικνυει το δημιουργημα σου. Μην ξεχνας οτι εσυ ξερεις καλυτερα μιας και το βλεπεις καθε μερα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01384 seconds with 11 queries