Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 19-02-13, 17:59
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Exclamation ΠΛΑΝΑΡΙΑ!!! Και τώρα τι;

Έχω πλανάρια. Και τώρα τι κάνω ; Διάβασα διάφορες συζητήσεις του φόρουμ καθώς και σε διάφορα άλλα τόσο ελληνικά αλλά και ξένα (αν και δεν τα πολυπάω καλά με τα αγγλικά). Κατάλαβα ότι δεν κινδυνεύουν άμεσα τα ψάρια μου αλλά πρέπει να φύγουν. Προφανώς προήλθαν επειδή τάιζα λίγο παραπάνω λόγω του ότι δεν έχω μετρήσει ακόμη νιτρικά (η ψαροσύνθεσή μου είναι ακόμη μικρή βέβαια - 10 ροδόστομοι, 18 νέον & καρδινάλιοι σε 180 λίτρα). Τώρα τι κάνω όμως;
Δεν υπάρχει η δυνατότητα για σκούπα μιας και είναι φουλ φυτεμένο, έχει παντού ξύλα και πέτρες και όπως καταλαβαίνεται η χρήση σκούπας είναι αδύνατη.
Το Panacur τελικά κάνει δουλειά; Θα έχω πρόβλημα με την βιολογία μου; Σαλιγκάρια και γαρίδες δεν έχω μέσα. Αν κάνει το Panacur που θα το βρω, πόσο θα ρίχνω, κάθε πότε και πόσο. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο (πχ μεγάλη αλλαγή, άνθρακα κτλ) μετά τι χρήση του; Αν δεν κάνει τι άλλο να ρίξω; Βοηθήστε παιδιά γιατί νομίζω πως είναι αρκετά αν όχι πολλά.
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01476 seconds with 11 queries