Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 16-11-07, 10:01
gemini_str Ο χρήστης gemini_str δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2004
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 169
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην gemini_str
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι μπραβο..... αν και χωρις να θελω να σε στεναχωρησω βλεπω οτι αρκετα απο τα μικρα σου εχουν προβλημα στο σχηματισμο του κεφαλιου τους και δεν καλυπτουν τα βραγχια...... Αρκετα συχνο φαινομενο δυστυχως...... Κατα τα αλλα τα μικρα δειχνου να ειναι σε αριστη κατασταση , με υπεροχα κοκκινα ματια και ωραιο στρογγυλο σχημα......Αν θες τη γνωμη μου απομακρυνε απο το ενυδρειο αυτο ολα τα μικρα που εχουν μεινει πισω σε αναπτυξη γιατι ενδεχεται να παρουσιασουν προβληματα και να επηρρεασουν τα υπολοιπα καθως και γιατι τα μεγαλα δεν τα αφηνουν να τρεφονται σωστα,.... Αν θες βαλτα ολα μαζι σε ξεχωριστο ενυδρειο ή δωστα σε αλλους χομπιστες να τα μεγαλωσουν μονα τους......
Όντως μερικά μικρά δεν καλύπτουν πλήρως τα βράγχια τους. Όσο αφορά την μεταφορά τους σε άλλο ενυδρείο, θα με βγάλει η γυναίκα έξω αν πάρω και άλλο ενυδρείο. Εξάλλου όλα τα δισκάκια που θα προκύπτουν πλεον θα πουληθούν σε συνχομπίστες ή σε κάποιο πετ σοπ. Εγώ έχω κρατήσει ήδη 20 από τα πρώτα μικρά με σκοπό την επιλεκτική αναπαραγωγή.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 11 queries