Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 17-03-14, 14:23
Γιαννης29 Ο χρήστης Γιαννης29 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2014
Περιοχή: kavala
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από golf20 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξέρω το συγκεκριμένο σκεύασμα αλλά 23ml είναι πάρα πολύ για σίδηρο, και το ότι κοκκίνισε το νερό σίγουρα δεν είναι καλό σημάδι...
Εγώ στα 100 λίτρα βάζω 1-2ml κάθε 3-4 μέρες σε φουλ φυτεμένο.
Μάλλον θα πρέπει να κάνεις κάποιο αλλαγή νερού να μειωθεί ο σίδηρος στο νερό γιατί θα έχεις προβλήματα.
μιλησα με το παλικαρι που μου το προτεινε και μου λεει μην ανησυχεισ αμα εβαλεσ τη σωστη δοση που αναγραφεται στο μπουκαλακι.η μαρκα profish ειναι καινουργια στο χωρο των ενυδρειων.εσυ ποια μαρκα χρησιμοποιεις και βαζεις τοσο λιγο?χρησιμοποιεις και τεστ για να ελεγχεις το επιπεδο σιδηρου?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν βαλεις 23ml seachem σιδηρο (που μαλλον οπως ολοι μας εχεις) θα βγαλεις αλγες και στον καναπε του σαλονιου. Λιγα ειναι τοσο συμπυκνωμενα οσο της seachem. Τοψαξα λιγο δεν βρηκα καμια αναφορα περι αυτου του προβληματος απαυτο το προιον. Ειναι κοκκινο σαν χρωμα το ιδιο?
ναι φιλε μου ειναι κοκκινο το υγρο . εχω βαλει και αλλη φορα σιδηρο απο τη σειρα τησ tetra αλλα δε θυμαμαι να κοκκινησε τοσο .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιαννης29 : 17-03-14 στις 14:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01441 seconds with 11 queries