Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 10-11-15, 05:41
invisiblesurfer Ο χρήστης invisiblesurfer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2015
Περιοχή: Νεα Σμυρνη
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή

Lth βασικα την ιδεα την πηρα απο εσενα, με τη διαφορα οτι προτιμω το μεγαλυτερο μηκος ενυδρειου εις βαρους του βαθους και υψους.

Ενα ενυδρειο 200 Χ 50 Χ 50 των 500 λιτρων ή ακομα ακομα και ενα 200 Χ 50 Χ 60 των 600 λιτρων, δεν διανοουμαι οτι χρειαζεται 200-300 λιτρα σαμπ - εκτος βεβαια αν ειμαι εντελως εκτος θεματος... (στη χειροτερη μπορω να μετατρεψω το υπαρχον 125λιτρο σε σαμπ)

Συμφωνω στην κοστολογηση των υπολοιπων (φωτα, αντλιες, υποστρωματα, λιπασματα, αμμος κοκ) και σας ευχαριστω που ασχολειστε με το "προβλημα" μου. Η αρχικη επενδυση, δηλαδη το κοστος ενυδρειου + καπακι + επιπλο, ειναι ο περιορισμος μου. Τα υπολοιπα ξερω οτι θα τα αγορασω σιγα-σιγα, ειτε καινουρια ειτε δευτερο χερι. Γενικα χαιρομαι οταν δινω τα λεφτα μου σε συν-χομπιστες, στη βαση του οτι με αντιμετωπιζουν με την ιδια ειλικρινια που προσεγγιζω και εγω καθε συναλλαγη και καθε κατασταση, εν γενει, στη ζωη μου.

Επιπλεον στο θεμα της γυναικας: το κολπο ειναι να της δειχνετε πως θα ομορφηνει ο χωρος στο σαλονι/χωλ/διαδρομο με την προσθηκη ενος ενυδρειου. Εγω της εδειξα τα aquascapes που ειδατε. Σε μεγαλο βαθμο παντως εχει να κανει και με τον ανθρωπο. Η προηγουμενη μου γυναικα θα μου ειχε πει να παω να γ.....

Αλλη μια ερωτηση: Ταξιδευω συνεχεια σε κεντρικη και ΝΑ ευρωπη (Ρουμανια, Βουλγαρια, Πολωνια, Τσεχια κοκ). Σημερα βρισκομαι Βουκουρεστι, Ρουμανια. Εχετε εμπειρια απο πρωτο χερι απο καταστηματα σε αυτες τις περιοχες? Εχω δει κατα καιρους στο φορουμ νυξεις για καταστηματα απο τετοιες χωρες που στελνουν εξοπλισμο και ψαρια στην Ελλαδα. Εχετε καμια προταση? Μπορω να παρω ενα ταξι και να παω οπου να 'ναι να ρωτησω για ενυδρεια και ο,τι αλλο.

Επισης απο οσα εχω δει, πιο ευκολα στελνει ενας Γερμανος ενυδρειο στην Αθηνα, παρα ενας συν-χομπιστας απο Θεσσαλονικη/Β. Ελλαδα.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01507 seconds with 11 queries