Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 11-11-11, 14:34
Το avatar του χρήστη Παναγιώτης Κ
Παναγιώτης Κ Ο χρήστης Παναγιώτης Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2011
Περιοχή: Άρτα
Μηνύματα: 3.053
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Plakas Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικά λέω ξέχνα τα 2 νέα Σεβερουμ αν είναι δυνατόν βρες νέο σπίτι για το κλοουν και πρόσθεσε ψάρια πιο συμβατά με το ενυδρείο σου και καλύτερα όχι άλλες κιχλίδες!

Ήδη τα 100 λίτρα δεν είναι αρκετά για το 1 σέβερουμ! Αν θέλεις να βάλεις άλλα ψάρια θα πρότεινα κορυδορας και αυτά που σου είπα πιο πάνω!....Ειδικά αν βρείς κονγο τέτρας (αφού έχει και μήκος το ενυδρείο σου) βάλε 4 (κοπαδάκι) και δεν θα χάσεις!

ΥΓ: Στα σέβερουμ είναι πιο σημαντικό το πλάτος! 105 λίτρα με 1μ. μήκος σημαίνει το πλάτος σου είναι κάτω από 30εκ. Τα σέβερουμ σε μεγάλο ενυδρείο πάνε 25-30 εκ.!!

Απλά (στη θεωρεία) από τα σέβερουμ (αν δεν με απατά η μνήμη μου) τα χρυσά θεορούνται τα πιο ήσυχα, τα πράσινα λίγο πιο επιθετικά και τα πρασινοκόκκινα λίγο ακόμα.....όλα αυτά στη θεορεία αφού όλα έχουν να κάνουν με το κάθε ψάρι.....το δικό μου το χρυσό έκανε τη ζωή δύσκολη σε ένα πράσινο που προσπάθησα να βάλω....αλλά το πρόλαβε ο Όσκαρ!
διαστάσεις ενυδρείου είναι 30χ35χ100
Πάντως στο ιντερνετ, είδα πολά redhead να συμβιώνουν μαζί ειρηνικά και σε όχι και ιδιαίτερα μεγάλα ενυδρεία

ΥΓ: Πάντως δεν νομίζω να αντιμετωπίσω πρόβλημα εκτός απροόπτων, γιατί ο χαρακτήρας του είναι ιδιαίτερα ήσυχος, και που πρίν ένα χρόνο περίπου είχα στο ενυδρείο 5 ψάρια δεν πείραζε κανένα. Πιο πολύ το παπαγαλόψαρο πείραζε παρά αυτό.
Έχω να το δώ να κυνηγάει ψάρι 3 χρόνια (απο τότε που ήταν το oscar ).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01629 seconds with 11 queries