Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 15-02-07, 19:25
Το avatar του χρήστη frits
frits Ο χρήστης frits δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Περιοχή: ΑΘηνα Παπάγου
Μηνύματα: 556
Προεπιλογή 300 λίτρα Malawi update

Λοιπόν, μετά το palludarium κατάφερα και βρήκα χρόνο να πάω μέχρι τον Ερμή (όχι τον πλανήτη ) για πέτρες, οπότε έκανα κάποιες βελτιώσεις στο ενυδρείο μου και άλλαξα λίγο τη σύνθεση των ψαριών όπως προτείνατε. Οι φωτό είναι μετά τις αλλαγές: μάζεψα όλα τα crinum μαζί και πρόσθεσα περισσότερες πέτρες στην δεξιά πλευρά. Επίσης διακρίνονται οι παλιές πέτρες που έχουν αρχίσει να γεμίζουν άλγη οπότε αν κάποιους τους χαλάει το χρώμα τους να ξέρει ότι σε λίγο όλες θα δείχνουν πράσινες Οι αλλαγές στη σύνθεση των ψαριών αφορούν τα χαπς τα οποία επιστράφησαν και έτσι τώρα έχω μόνο μπούνα: 4 melanochromis (1m-3f) 3 labid. yellow (1m-2f) 1 demasoni αρσενικό (ακόμα περιμένω τα θηλυκά) και 3 maylandia greshakei. Τα τελευταία δυστυχώς μου βγήκαν 2 αρσενικά και 1 θηλυκό οπότε ο κύριος που βλέπετε στην 3η φωτό χαρίζεται ή ανταλλάσεται με θηλυκό, ωστε να έχω ή ζευγάρι ή 1 αρσ. - 2 θηλ. Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει πμ
Τέλος έβγαλα και τις μπουμπουλήθρες, όπως είπατε. Αυτά και περιμένω σχόλια, να ξέρετε πάντως (και ιδίως ο φίλος γαύρος) πως άλλες πέτρες δεν χωράνε

ΥΓ> Το κοχύλι το άφησα γιατί το ένα από τα melanochromis το έχει κάνει σπίτι του
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2ndsetup009.JPG
Εμφανίσεις:  626
Μέγεθος:  144,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2ndsetup022.JPG
Εμφανίσεις:  379
Μέγεθος:  167,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2ndsetup012.JPG
Εμφανίσεις:  366
Μέγεθος:  117,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2ndsetup023.JPG
Εμφανίσεις:  360
Μέγεθος:  155,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2ndsetup025.JPG
Εμφανίσεις:  387
Μέγεθος:  167,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2ndsetup002.JPG
Εμφανίσεις:  339
Μέγεθος:  187,3 KB  
__________________
Γιώργος


https://www.youtube.com/watch?v=u-nUTj7Ldgg
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01677 seconds with 12 queries