Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 20-04-13, 23:12
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι μια πραξη που θα ηθελα να συμμετεχω αλλα τον τελευταιο καιρο εχω φαει πολυ επαγγελματικη εμπλοκη και ειναι μαλλον αδυνατο, τουλαχιστο και για τον επομενο μηνα...

Μια προτασουλα σε περιπτωση που δεχτουν αλλαγη ψαροσυνθεσης και setup, προκειμενου να ελαχιστοποιηθει η πολυπλοκοτητα του συστηματος θα μπορουσαν να μπουν καποια ευκολα (και δυσπεπτα) φυτα (πχ ανουμπιες και αλλα σχετικα) και να γινοταν χρυσοψαραδικο χωρις θερμανση και αναγκη επεξεργασιας νερου
Συμφωνώ και εγώ με τα χρυσόψαρα για την συγκεκριμένη περίπτωση. Ψύξη θα υπάρχει λόγο της ύπαρξης κλιματιστικού (νομίζω πως είτε στο γραφείο παραμείνει, είτε πάει στο χώρο που είναι τα παιδιά, θα υπάρχει κλιματισμός). Τώρα αν δεν είναι ικανοποιητική η θερμοκρασία μπορούμε να τους τοποθετήσουμε ένα σύστημα ψύξης (controller, ανεμιστηράκια, τροφοδοτικό).
Μπορώ να βοηθήσω και εγώ τα ΣΚ αν θέλετε καθώς επίσης μπορώ να προσφέρω σε τακτά χρονικά διαστήματα φυτά αν τελικά αποφασιστεί να μην γίνει χρυσοψαράδικο αλλά τροπικό φυτεμένο.
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01354 seconds with 11 queries