Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #71  
Παλιά 26-08-14, 19:30
giorgos afriki Ο χρήστης giorgos afriki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-06-2014
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή σημερα ολοκληρωθηκα με τα δυο μου φιλτρα

απο σημερα το ενυδρειο μου τρεχει με τα δυο φιλτρα ενα fluvalfx5 και ενα eheim 2080 προσπαθω να βρω τις διαφορεσ τους αλλα και τα δυο ειναι πολυ καλα τα μονα που εχω παρατηρηση προστοπαρων ειναι οτι το fx5 εχει πολυ πιο δυνατη ροη και κανει αυτοματη εξαερωσει μια φορα την μερα λογικα γιατι αμα ξανακανει λιπω κ δεν ξερω και κανει ελαχιστα παραπανω θορυβο απο το eheim οχι οτι το εηειμ ειναι και αθορυβο επεισεις το εheim ειναι πιο ψιλο απο το fx5 και ειναι ψιλο τερας δεν το λες μικρο ειναι γομαρακι.σαν βιολογια περνει μαλλον λιγο περισσοτερο αλλα σφουγκαρια περνει λιγοτερα απο το fx5 αυτα προστοπαρων οποιος γνωριζει παραπανω πραγματα ας ενημερωσει.εχω διαβασει την συζητηση eheim2080 vs fluval fx5.και το ενα το fluval405(δουλευε 1,5χρονο ασταματητα στρωμενο) που ειχα προσθεσα μεσα ανθρακα γιατι απο τοτε που στηθηκε το ενυδρειο δεν ειχα βαλει καθολου και επιευκαιρειας το εβαλα να δουλευει κ αυτο για μπολι μαζι με τα αλλα δυο.ποσο καιρο να τον αφισω πανω τον ανθρακα καμια βδομαδα και μετα να τον βγαλω???μεχρι να τον πουλησω θα τον αφισω να δουλευει πανω και αυτο.υπαρχη τιποτα να ριξω μεσα για να γνει πιο γρηγορα η βιολογια του ενυδρειου και να στρωσει πιο γρηγορα γιατι κ τα δυο αστρωτα τα ξεκινησα μονο το fluval ητανε στρωμενο αλλα ενταξει τωρα με βαση τις τελευταιες μετρησης που σας ειπα πιστευω εστρωσε το νερο τωρα το eheim ποτε θα γινει η βιολογια περιπου τι μου προτεινετε φιλοι μου???(συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις οποιος μπορει ας βοηθηση οσοι περισσοτεροι τοσο καλυτερα).ευχαριστω πολυ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01784 seconds with 11 queries