Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 31-05-17, 14:32
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kosmas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακομα δεν εχω πετυχει την σωστη κυκλοφορια στο ενυδρειο μου.Αν το εχεις πετυχει εσυ σου βγαζω το καπελο.Καταλαβαινω ομως οτι φταιει το στησιμο μου.Εσυ εισαι και πιο εμπειρος απο μενα,εχεις 2 γαματα φιλτρα και 2 κυκλοφορητες που βοηθανε.Εγω προσπαθω με 2 κινεζιες
Κοσμά, ούτε πιο έμπειρος είμαι ούτε τα φίλτρα παίζει ρόλο αν είναι κινέζικα ή κορεατικα ή δεν ξέρω και εγώ τι... (άλλωστε το 90% το μηχανημάτων εκεί δεν παράγεται και βάζουν μετά τις ταμπέλες ???).

Και ναι, ανάλογα το ενυδρείο βάζεις και τα ανάλογα φιλτρα, κυκλοφορητές κτλ...

όμως....
δοκίμασε αυτό που είπα πιο πάνω.... βάλε λίγα flakes τροφής και παρακολούθα την κίνηση τους. Θα καταλάβεις όλη την ροή του νερού μέσα στο ενυδρείο σου.
Με αυτό τον τροπο και αλλάζοντας τις εξόδους των φίλτρων και των κυκλοφορητών θα δεις ότι θα έχεις πολύ μεγάλη διαφορά και θα πετύχεις αυτό που θέλεις.

Χρήστο θα μπορούσες να βάλεις και ανάποδα κάποιον ανακλαστήρα και να μειώσεις τον φωτισμό και άλλο (έτσι έκανα κάποια εποχή και εγώ) αλλά δεν πάυει να καις το ρεύμα των 2 χ 45 watt.
Δεν είναι κρίμα να πληρώνεις τσάμπα ?

Για σκέψου κάποια λύση σε Led. Θα πληρώσεις 1 φορά για την αγορά και μετά θα γλυτώνεις τα μισα και παραπάνω λεφτά που έδινες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01404 seconds with 11 queries