Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 31-05-06, 00:45
Το avatar του χρήστη filoxenos
filoxenos Ο χρήστης filoxenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-07-2005
Περιοχή: Αθήνα - Βύρωνας
Μηνύματα: 646
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Juan
...Αργότερα όμως αν θέλεις να καλύψεις τις απαιτήσεις των πιο δύσκολων φυτών δεν ξέρω αν θα υπάρχει χώρος για αναβαθμησή τους...
Ο κυριώτερος λόγος που επέλεξα τις Τ8 των 60cm είναι γιατί το σκέφτηκα ως εξής: Αν αργότερα χρειαστεί φωτιστική αναβάθμιση το σύστημα λόγω μεγαλύτερων απαιτήσεων (και με παίρνει οικονομικά...), βγαίνουν αυτές οι λάμπες μαζί με τα διάφορά τους και δεν πετιούνται στην αποθήκη/πατάρι, αλλά χρησιμοποιούνται σε μικρότερα ενυδρεία (έχω αποφασίσει ότι θα έχω πολλά... ) και στην θέση τους βάζω κάτι πιο προχωρημένο, όπως ακριβώς λες.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Juan
...Θα βρεις στο site της tropica τις απαιτήσεις όλων των φυτών σου η καλύτερα να τα τυπώσεις. Μαζί με αυτά θα τυπώσεις και τα ακόλουθα... ...Για τις τυχόν απορίες που μπορεί να δημιουργηθούν μην ξεχνάς ότι έχουν γραφτεί πολλά στο forum (Ελληνικά)...
Ευτυχώς σε... πρόλαβα! Μου 'κοψε και το έχω κάνει ήδη (έχω και την ευκολία του "αβέρτα τυπώματος" λόγω δουλειάς...), όπως και πολλά άλλα σχετικά κεφάλαια που βρήκα... Αμα τα δέσω, γίνονται... τόμος!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Juan
...Καλή αρχή και από μένα.
Νά 'σαι καλά, σ' ευχαριστώ πολύ.
__________________
-ΒΓΑΛΤΕ τους Μονομάχους από τα βάζα! Δεν είναι ελιές..!
-Προσπαθώ να μαθαίνω για να γίνομαι καλύτερος...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη filoxenos : 31-05-06 στις 00:51
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02034 seconds with 11 queries