Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 06-08-10, 22:12
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gtok34 Εμφάνιση μηνυμάτων
To ενυδρείο το έχω στήσει από την Δευτέρα το εχω χωρίς ψάρια μέσα και αυριο θα πάρω μπόλι για να βάλω μετα χρυσόψαρα που μ αρέσουν.
τα χαλίκια τα έπλυνα πολύ καλά με πολλά νερά και καυτό απο θερμοσίφωνα και κρύο
το γέμησα σιγά σιγά με κουβά (οχι λάστιχο γιατί είχε πρασινάδες μέσα αυτο του μπαλκονιού) βάζοντας κάτω ένα ταπερακι για να μην χαλάσω τα χαλίκια.
φυτά μόνο πλαστικά έχω
Αυτό δεν το ξέρω αν θόλωσε απο τα βακτήρια γιατί έβαλα πρώτα το αντιχλώριο και μετά απο μια μέρα τα βακτήρια. Απ ότι θυμάμαι ήταν έτσι απο την αρχή.
Αλλαγές νερού κάθε μέρα απο μία. Σήμερα νομίζω είναι καλύτερα μετά το δυνατό φίλτρο που του βαλα. Μέχρι τώρα τουλάχιστον γιατί πριν απο μερικές ώρες άλλαξα το μίσο νερό περίπου.

Εμένα πάντως μου αρέσουν τα χρυσόψαρα για τα χρώματά τους. Τώρα δεν ξέρω τα άλλα μου φαίνονται λίγο ποιο απόμακρα τα τροπικά και ψάρια που θέλουν ποιο ιδανικές συνθήκες το κάθε ένα τις δικές του μάλιστα....
κανε μια καλη αλλαγη νερου βαλε αντιχλωριο μετα μπολι και βαλε ψαρακια βγαλε τα ψεφτικα φυτα μονο κακο κανουν μπορει κανενα ψαρι να κοπει
βαλε τα ψαρια
και κανε πολυ συχνεσ αλλαγες νερου 2-3 την εβδομαδα μεχρι να στρωθει το φιλτρο
μη βαλεις πανω απο 2 ψαρια


ολα ειναι θεμα γουστου με τα ψαρια
εμενα ας πουμε μ αρεσουν τα σκυλακια
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01770 seconds with 11 queries