Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 06-08-10, 20:59
Το avatar του χρήστη gtok34
gtok34 Ο χρήστης gtok34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-08-2010
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
kingrim να βαλει 4-5 μικρα σε 100 λιτρα ενυδρειο ειναι μεγαλος κοπος γιατι για να μεγαλοσουν σωστα θελει τιμεσ no3 κατω του 5


Τηλέμαχος ειναι τα καλυτερα σε τι ακριβος τα χρυσοψαρα ?
για να ειναι καλυτερα παρε ενα ενυδρειο 350 λιτρα και βαλε μεσα 5-6 και 2 φιλτρα γαιδουρια για να φιλτραρουν το νερο

οσο για το νερο και τη θολουρα
ποσο καιρο τρεχει το ενυδρειο ?
επλυνες τα χαλικια καλα ?
πως το γεμησες ? η θολουρα ηταν απο την αρχη ?
εχεισ βαλει φυτα μεσα ?
μιπος θολοσε απο το ζουμι με τα βακτηρια ?
To ενυδρείο το έχω στήσει από την Δευτέρα το εχω χωρίς ψάρια μέσα και αυριο θα πάρω μπόλι για να βάλω μετα χρυσόψαρα που μ αρέσουν.
τα χαλίκια τα έπλυνα πολύ καλά με πολλά νερά και καυτό απο θερμοσίφωνα και κρύο
το γέμησα σιγά σιγά με κουβά (οχι λάστιχο γιατί είχε πρασινάδες μέσα αυτο του μπαλκονιού) βάζοντας κάτω ένα ταπερακι για να μην χαλάσω τα χαλίκια.
φυτά μόνο πλαστικά έχω
Αυτό δεν το ξέρω αν θόλωσε απο τα βακτήρια γιατί έβαλα πρώτα το αντιχλώριο και μετά απο μια μέρα τα βακτήρια. Απ ότι θυμάμαι ήταν έτσι απο την αρχή.
Αλλαγές νερού κάθε μέρα απο μία. Σήμερα νομίζω είναι καλύτερα μετά το δυνατό φίλτρο που του βαλα. Μέχρι τώρα τουλάχιστον γιατί πριν απο μερικές ώρες άλλαξα το μίσο νερό περίπου.

Εμένα πάντως μου αρέσουν τα χρυσόψαρα για τα χρώματά τους. Τώρα δεν ξέρω τα άλλα μου φαίνονται λίγο ποιο απόμακρα τα τροπικά και ψάρια που θέλουν ποιο ιδανικές συνθήκες το κάθε ένα τις δικές του μάλιστα....
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01594 seconds with 11 queries