Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 31-01-14, 22:10
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από αντρεας125 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τακη μου μην φορτονεσαι αδικα.αν ειχες διαβασει το θεμα απο την αρχη που ανοιξε θα εβλεπες οτι αναπαραγωγη γκαπυ κανω για πρωτη φορα.ενυδρειο γενικα εχω δεκα χρονια και εξηγουσα πιο πανω πως το δουλευω το ενυδρειο σε σχεση με το νερο και τα υλικα του φιλτρου και οχι με αναπαραγωγες οπως επιμενεις να λες.θα το πω για αλλη μια φορα: αναπαραγωγη κανω για πρωτη φορα και μονο γκαπυ.αν καταλαβες καταλαβες απο κει και περα.
Αν είναι έτσι Αντρέα αλλάζουν τα πράγματα, δυστυχώς κατάλαβα πως κάνεις με αυτό το τρόπο αναπαραγωγή εδώ και 10 χρόνια, ίσως είναι καλύτερα όταν γράφουμε να είμαστε πιο αναλυτικοί και πιο σαφείς γιατί μπορεί κάποιος άλλος να μη μπορεί να καταλάβει αυτό που σκεφτόμαστε ή εννοούμε.
Θα μου επιτρέψεις όμως και πάλι να διαφωνήσω με το τρόπο αναπαραγωγής, οι λόγοι είναι αυτοί που σου είπα στην αρχή, άλλο "ποιότητα" και άλλο "ποσότητα", άσχετα αν κάνεις τη αναπαραγωγή επειδή σου αρέσει και είναι μέσα στο χόμπι ή γιατί θες να τα πουλάς.

Για να ασχολείσαι 10 χρόνια με ενυδρεία λογικά έχεις μια καλή εμπειρία, και ίσως μεγαλύτερη από πολλούς εδώ μέσα, και θα ήθελα και εγώ αλλά και πολλοί άλλοι εδώ να μοιραστείς μαζί μας τις γνώσεις σου και την εμπειρία σου για το χόμπι.
Και να ξέρεις ούτε εγώ ούτε κανείς άλλος σου φορτώνεται, προσπαθούμε στους νέους στο φόρουμ αλλά και στο χόμπι να τους πλησιάσουμε και να μπουν στη παρέα μας και όχι να τους πουλάμε εξυπνάδες ή να τους "φορτώνουμε", και πιστεύω να το κατάλαβες από τη 1η φορά που σου μίλησα, είμαστε εδώ για να ανταλλάσουμε απόψεις και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον, το μόνο που ζητάμε είναι σεβασμός στη φύση και στα ζωντανά αυτού πλανήτη. Πιστεύω να καταλάβεις κάποια στιγμή γιατί εγώ προσωπικά δεν συμφωνώ, και ίσως και άλλοι, με το τρόπο αναπαραγωγής που ακολουθείς.
Φτιάξε ένα όσο πιο σωστό περιβάλλον μπορείς και άσε τη φύση μόνη της, ξέρει το δρόμο.
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01548 seconds with 11 queries