Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 30-01-14, 00:45
αντρεας125 Ο χρήστης αντρεας125 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2014
Περιοχή: patra
Μηνύματα: 10
Thumbs up γεννηστρες

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias ts Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου και καλώς ηρθες και από εμένα. Φαίνεται πως έχεις όρεξη και ενδιαφέρον για το χόμπι. Ήθελα να σε ρωτήσω για ποιο λόγο μπήκες στη διαδικασία να κατασκευασεις αυτές τις γεννηστρες και να ασχοληθείς με τις αναπαραγωγες; Μπορείς, επίσης να ριξεις μια ματιά και σε αυτό το αρθροhttp://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=22360
Γεια σου και εσενα.ρωτησα διαβασα εψαξα και υστερα εφτιαξα.αυτεσ που βλεπεις ποιο πανω τις εχω φτιαξει ετσι ωστε να ειναι κοντα στην εξαγωγη του φιλτρου και εχουν πολυ καλη κυκλοφορια νερου.επισης τεσταρω το νερο μεσα στις γεννηστρες και δεν εχω ιχνος απο νιτρικα και αμωνια.τελευταιο επειδη θελω να εχω υγιες ενυδρειο καθε 4 μηνες αλλαζω υλικα στο φιλτρο,το ενα τριτο του νερου και καθε τριτη μερα ριχνω και 20 λιγκραμ βακτηρια.μεχρι σημερα δεν εχω αντιμετωπησει προβλημα.τα μικρα ειναι κιολας 2 μηνων και δεν εχω χασει ουτε ενα!!!!! Καλο εεεεεεε.........χαχαχαχα.παντως τα ειχα ακουσει ολα αυτα στο αρθρο που με εδειξες και σε ευχαριστω.οταν πηρα την αποφαση να τις φτιαξω τα μελετησα ολα πολυ καλα και ετσι τις εφτιαξα.αααααα τις εφτιαξα γιατι οπωσ ειπα και στην αρχη ειναι γυρω στα 80 μικρα και δεν ειχα που να τα βαλω και τα αρσενικα μαζι με τα θυληκα τα κυνηγαγανε και επειδη δεν εχω βαλει φυτα ακομα.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lingistis : 30-01-14 στις 09:31 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01497 seconds with 11 queries