Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 15-04-11, 01:40
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τις 4 που σου έγραψα τις έχω δοκιμάσει και τις εμπιστεύομαι, δεν μπορώ να σου πω ποιά είναι καλύτερη, εγώ προτιμώ την sera fishtamin.
Η διαφορά στις 2 seachem είναι ότι η πρώτη βρωμοκοπάει σκορδίλα , αλλά είναι κυρίως για τα ανόρεχτα ψάρια, η 2η είναι πιο πλήρης.
aρα αυτην με το σκορδο δεν μου κανει.. εμενα θα φανε και τα χερια μου στο τελος..>!!!

οποτε μια απο τις αλλες 3..

οσο για το αλλο που ρωτησα μπορεις να μου πεις ?

διαβασα οτι η fishtamin κανει ολα αυτα :

  • Για τον εμπλουτισμό όλων των ειδών των τροφών, κατά τη διάρκεια ή μετά από αρρώστια, 6-7 σταγόνες για κάθε 50 lt νερού.
  • Για να ενισχύσετε το στρεσαρισμένο ψάρι κατά τη διάρκεια της μεταφοράς του, όταν προσπαθεί να εγκλιματιστεί στο καινούργιο περιβάλλον, καθώς και σε κάθε αλλαγή νερού, χρησιμοποιείστε 4-6 σταγόνες στο φαγητό και ταΐστε το μετά. Ή ρίξτε 6-7 σταγόνες για κάθε 50 lt νερού κατευθείαν στο ενυδρείο και μετά κλείστε τα φώτα.
  • Πριν και μέχρι 10 ημέρες μετά την προσπάθεια της αναπαραγωγής, προσθέστε μέρα παρά μέρα 4-6 σταγόνες για κάθε 50 λίτρα νερού στο φαγητό, αφήστε το να ποτίσει και μετά ταΐστε τα ψάρια αμέσως.
  • Για να εμπλουτίσετε το κατεψυγμένο προϊόν, προσθέστε σε κάθε μέρος αφού ξεπαγώσει 3-4 σταγόνες, αφήστε να ποτίσει και μετά ταΐστε.
  • Για την ανατροφή των νεαρών ψαριών προσθέστε μέρα παρά μέρα σύμφωνα με την ποσότητα των μικρών ψαριών και του φαγητού 1-5 σταγόνες πάνω στο "Sera micron", στο "Sera mikropan", στο "Sera microgran" ή στο "brine shrimp nauplii". Ανακατέψτε το μείγμα για λίγο και μετά ρίξτε το αμέσως στο ενυδρείο.
ολες τα ιδια κανουν ?? ειδικα για αυτο που εχω υπογραμισμενο..
__________________
the best...!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01867 seconds with 11 queries