Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 29-05-13, 01:05
Το avatar του χρήστη George1324
George1324 Ο χρήστης George1324 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-05-2011
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos93 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου δεν ξερω για αυτη την αρρωστια εχω ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ να την δω στα ενυδρεια μου το θεμα ειναι πως με την αλλαγη που εκανες αναταραξες την βιολογια του ενυδρειου σου και συν το στρεσ που επαθε το ψαρακι θα ειχε λογικα για μενα αυτο το αποτελεσμα εγω στη θεση σου θα ζηταγα μπολι για να στρωσει οσο πιο γρηγορα το ενυδρειο,θα αφηνα το ζωντανο 2 μερες νηστικο,σε 2 εβδομαδες θα εκανα αλλαγη το 40/100 και τελος ανεβασε καμια φωτο του μονομαχου ωστε οι πιο εμπειροι να δουν τι αρρωστια εχει για να παρεις το καταλληλο φαρμακο!!!
Εχω ανεβασει φιλε μου. Λιγο πιο πανω. Απ οτι φενεται αυτο ειναι το πρωτο και τελευταια ψαρι. Δεν εχω μεγαλη εμπειρια αλλα νομιζα οτι για εναν μονομαχο τα πολλα λιτρα τον κανουν χαρουμενο. Το μπολι το προμηθευομαι απο πετ σοπ να φανταστω ετσι? Να παω να πω το περιστατικο του υπαλληλου να δω τι θα μου δωσει ή να ζητησω κατι συγκεκριμενο?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
απορω γιατι σου φαινεται "ξαφνικο".dropsy ειναι και μαλιστα προχωρημενο.αφου εχουν σηκωθει και τα λεπια κιεχει γινει σαν κουκουναρι το ψαρι. πρεπει να μπει σε καραντινα κ να του κανεις την καταλληλη θεραπεια.λεω σε καραντινα γιατι ειναι πολυ πιθανο να επηρεαστει σοβαρα η βιολογια του φιλτρου σου απτην αντιβιωση (αν τελικα ειναι στρωμενο).

κανε μια αναζητηση στα θεματα εδω μεσα για το dropsy η/και περιμενε να σου πουνε κιεδω ποια θεραπεια να του κανεις.κανε μια προσπαθεια να του δωσεις την ευκαιρια που πρεπει,αλλα οι πιθανοτητες ειναι να μη ζησει το ψαρι.ποτε δεν ξερεις ομως.

"ασχετα" απο αυτα,οι ρουτινες σου ειναι λαθος,οι αλλαγες σου εχουν επισης σοβαρα λαθη,το ταισμα ειναι επισης ασχημο αποτι κταλαβαινω(γραφεις οτι εχει να φαει 5 μερες),μετρησεις δεν κανεις,το φιλτρο δεν ξερουμε αν ειναι στρωμενο,και στρεσαρεις το ψαρι καθε 15.επισης αμφιβαλω σοβαρα οτι υπαρχει μονο ενας μονομαχος σε ενυδρειο αρχαριου με μηκος 1 μετρο.αλλα ακομα κιαν ειναι ετσι,ε μονο ρολοι δεν το λες αυτο.διαβασε καλα τα υπομνηματα στους αρχαριους και διαβασε επισης καλα το προφιλ του ψαριου σου(και των υπολοιπων αν εχεις)στις αναλογες κατηγοριες του φορουμ.

επισης μην εμπιστευεσαι κ πολυ τις συμβουλες του φιλου σου που ειχε το οσκαρ στα 160(?)λιτρα...δε γραφεις ολες τις διαστασεις(μηκος,πλατος,υψος)

υ.γβλεπω και λιγο φινροτ απο κατω στο πτερυγιο η μου φαινεται;...
Φιλε μου. Δεν ειμαστε παιδακια για να αμφυβαλεις αν εχω μονο ενα ψαρι. Αφου ειπα εχω μονο ενα ψαρι εχω αυτο. Τελος .... Επισης δεν βοηθας με τις αμφυσβιτησεις και το ποστ σου δεν μου φανηκε καθολου χρησιμο οποτε καλυτερα να μην το εκανες καθολου....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George1324 : 29-05-13 στις 01:05 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01708 seconds with 11 queries