Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 29-01-13, 15:38
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιαυτο σου ειπα παραπανω οτι θα χασεις τη μπαλα καποια στιγμη με 3 θερμομετρα και 2 θερμαντηρες

εδω εχουνε αποκλισεις δυο θερμαντικα οταν ειναι ιδια μοντελα απτην ιδια εταιρια.και δε θαχουνε αν ειναι και διαφορετικοι?επισης 150 βατ ειναι οριακα ανεπαρκης αν αφησεις εναν μεσα.θα ζεσταινει αλλα θα κανει περισσοτερη ωρα.θα εβαζα ενα 200αρη η ακομα καλυτερα 300αρη για να ζεσταινει πιο γρηγορα και να καιει λιγοτερη ωρα.

κιεγω εχω χρησιμοποιησει θερμαντικο χωρις κοντρολερ,αλλα η ευκολια που σου δινει ο κοντρολερ και η σταθεροτητα που σου δινει στη θερμοκρασια δεν συγκρινονται.θα το καταλαβεις καλυτερα το καλοκαιρι

για το φυτο αν ειναι κερατοφυλο,το κοβεις οπου θες.αλλα βαλε μια φωτο καλυτερα ναμαστε σιγουροι οτι ειναι κερατοφυλο.
τα τρια θερμομετρα δεν θα μηνουν μεσα, τωρα τα εχω βαλει για ρυθμησω την θερμοκρασια, μετα θα μηνει το αναλογικο, και μαλλον του κοντρολερ!
τωρα εχω 2 100watt και 1 150watt, δεν παιζει να αγορασω τεταρτο! θα πρεπει να βρω λυση με αυτα που εχω!

στα φιλτρα ειναι καλύτερα να βάλω τα σπρει μπαρ? και που περίπου πρέπει να μπουν αυτα?
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01549 seconds with 11 queries