Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 16-09-12, 20:17
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Question

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το ενα θεμα υπαρχουν ειδη ψαριων που θελουν μεγαλη ροη στο ενυδρειο και αλλα που θελουν λιγη η ελαχιστη! Εξαρταται λοιπον απο αυτα τα ειδη που θα διαλεξεις!

Για το θεμα της uv αδικα λεφτα το βλεπω και εγω ... δεν τη χρειαζεσαι!
Είμαι ανάμεσα σε τρείς επιλογές:
  1. Sera fil bioactive 400 + UV [116€]
  2. Sera fil bioactive 130 + UV (X2) [77€Χ2=154€]
  3. JBL CristalProfi e901 Greenline [86€]
Παραθέτω τα υπέρ και τα κατά σε κάθε ένα από αυτά:
  1. Υπέρ: α. Κυκλοφορία [δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό τόσο μεγάλη για τα λίτρα μου (180)]. β. Λάμπα UV (δεν ξέρω τελικά αν κάνει κακό ή καλό - Δουλεύει τελικά κατά της άλγης μόνο ή κάνει κακό και σε χρήσιμες ουσίες και οργανισμούς του ενειδρίου. Κατά: -
  2. Υπέρ: α. Λάμπα UV (δεν ξέρω τελικά αν κάνει κακό ή καλό - Δουλεύει τελικά κατά της άλγης μόνο ή κάνει κακό και σε χρήσιμες ουσίες και οργανισμούς του ενειδρίου. Κατά: α. Θα χρειαστούν δύο φίλτρα. β. Συνολικό κόστος. γ. Κυκλοφορία [είναι αρκετή 600 (300Χ2) λίτρα ονοματική κυκλοφορία για τα λίτρα μου (180);]. δ. Θα μου χρησιμοποιήσω και τα δύο ντουλάπια (αριστερό & δεξί) για να τοποθετήσω τα φίλτρα.
  3. Υπέρ. α. Κυκλοφορία [δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό τόσο μεγάλη για τα λίτρα μου (180)]. β. Χωράει στο ντουλάπι της βάσης. Κατά: Δεν έχει λάμπα UV (δεν ξέρω τελικά αν κάνει κακό ή καλό - Δουλεύει τελικά κατά της άλγης μόνο ή κάνει κακό και σε χρήσιμες ουσίες και οργανισμούς του ενειδρίου.
Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02254 seconds with 11 queries