Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 16-01-16, 21:01
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Αχ να σαι καλα με ξεαγχωσες λιγο για τις anubies και τις moss , ψεκάζω κάθε ώρα προς το παρον . Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω εαν θα την έχω τόσο άμεσα την μπουκάλα , μπορεί και σε 4-5 βδομάδες , απο την άλλη ήθελα να δοκιμάσω κι ολας να σας πω την αλήθεια αυτή τη μέθοδο που θυμίζει περισσότερο ενυδρειο για βατραχάκια , καβουράκια ή φιδια προς το παρόν ( πλάκα κάνω ).
Στο θέμα μας , δεν βάζω λίπασμα ούτε θα βάλω για τις επόμενες 6-8 εβδομάδες εάν συνεχίσω έως το τέλος τη μέδοθο αυτη εξάλλου δεν χρειάζεται καν . Εαν βρω αμεσα μπουκάλα σίγουρα θα το γεμίσω . Ο φόβος μου ήταν μην μου καούν τα φυτα και ειδικά οι anubies αλλα και η moss που ειναι κοντα στις λαμπες . Εαν δω οτι στεγνωνουν πολυ γρηγορα γιατι καθε 1-2 ωρες δεν μπορω να ψεκαζω συνεχεια θα βγαλω σίγουρα τουλάχιστον μια λαμπα . Απλώς θελω και φως για να παει σφαιρα η eleocharis . Θα μειώσω τη φωτοπεριοδο οπως μου ειπες στις 7-8 ωρες απο τις 10 που ειναι αυτοματα τωρα . Επισης το βραδυ πρεπει να σηκωνομαι και να ψεκαζω :P ????
-------------------------
Σε ευχαριστώ πολύ Αρτεμισία μου να είσαι καλα , δεν μπορώ να το σκουπίσω γιατί το έχω κλείσει αεροστεγώς σψεδον το ενυδρειο έτσι απαιτείται με αυτη τη μέδοθο . Το ανοιγω μόνο για να ψεκάσω λίγα δεπτερολεπτα . Είναι καλό που τα τζαμια έχουν πιασει υγρασια καθως εαν δεν είχαν θα είχαν προβλημα τα φυτάκια μου .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κλεόβουλος : 16-01-16 στις 21:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01482 seconds with 11 queries