Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 08-05-17, 10:02
Το avatar του χρήστη giorgostriv
giorgostriv Ο χρήστης giorgostriv δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-10-2016
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 228
Προεπιλογή

Ωχ τι επαθα!!! τα διαβασα τα αρθρα Τακη μου σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων σου . το θεμα που με απασχολει τωρα ειναι οτι το ψαρι ειναι αρκετα μεγαλο καπου στο μισο μετρο για να το χωρισω θα χρειαστω μεγαλη δεξαμενη αντλιες,φιλτρα,καμια αεραντλια αυτοματη ταιστρα και δυνατο θερμαντηρα που ολα αυτα δυστηχος σε αυτη την κυριος οικονομικη περιοδο θα μου ειναι λιγο ζορι,επισης τις λιμνες τις εχω στο εξοχικο και το κακο ειναι οτι δεν τις χαιρομαι οσο θελω ,ουτε να τις ελεγχω σε περιπτωση που στραβωση κατι.το αλλο θεμα που μου περναει δυστυχος απο το μυαλο ειναι οτι αν το ψαρι καταληξη και δεν θα ειμαι εκει να το βγαλω εγκερος,η επιβαρυνση του νερου θα ειναι πολυ μεγαλη με κινδυνο και των υπολοιπον ψαριων,ισως πρεπει να βαλω καμια καμερα και οχι μονο για αυτη την περιπτωση αλλα γενικα χρειαζετε.ακομα κατι ειναι οτι ειναι ψαρι και ειναι μεσα στο νερο (αν και εγω το αισθανομαι σαν το υδροβειο σκυλακι μου)και δεν βοηθαει η χρηση καποιας τοπικης αλοιφης.αυτο το αναφερω αν και λιγο ασχετο γιατι πριν καμια δεκαρια χρονια μεχρι που εκανα την κορη μου και αλλαξανε οι υποχρεωσεις ,ειχα καμια 200αρια πουλια ηταν μια μεγαλη συλογη με παρα πολλα ειδη .ειμαι και λιγο ατυχος καποια απο τα καναρινια μου επαθαν ευλογια.ρωταγα κτηνιατρους δεν ξερανε εψαχνα στο ιντερνετ δεν εβρισκα κατι.ωσπου τυχαια σε ενα pet shop οπου ειχε παει για πελατης βρηκα εναν πτηνιατρο.Αυτο που μου ειπε ηταν - εξολοθρευσε το σμηνος!-παιδια εμεινα κοκαλο.και πριν φυγει μου ειπε αν εχεις ομως κουραγιο δοκιμασε με αντιβιωση tylan και ανθρωπινη αλοιφη για των ερπητα στα χειλη fenivir.ενοητε οτι το εκανα και τα γλιτωσα ολα βεβαια εξακολουθουσαν να ειναι φορεις κατι σαν εμβολιασμενα. αυτα τα αναφερω γιατι τα αρθρα του Τακη μου θυμισαν αυτη την περιπτωση μου,αλλα και να σας πω οτι δεν το βαζω κατω και θα κανω οτι μπορεσω.γιατι ο jack δεν ειναι ειναι ψαρι ειναι το κατοικιδιο μου.!!!!!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kinito gio 061.jpg
Εμφανίσεις:  533
Μέγεθος:  49,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2016-10-23 10.47.32nea.jpg
Εμφανίσεις:  568
Μέγεθος:  79,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2016-10-23 10.47.43nea.jpg
Εμφανίσεις:  536
Μέγεθος:  98,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2016-10-23 10.47.57nea.jpg
Εμφανίσεις:  561
Μέγεθος:  72,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01674 seconds with 12 queries